Bloker potu

5
51
bloker potu
Bloker potu - jaki wybrać, jaki najlepszy?

Pocenie się to naturalny proces, jednakże szczególnie w okresie letnim może on znacznie utrudniać funkcjonowanie. Mokre pachy, ale także inne okolice ciała i nieprzyjemny zapach pojawiający się na skutek kontaktu potu z bakteriami to niezbyt komfortowa sytuacja w pracy czy kontaktach towarzyskich. By poradzić sobie z poceniem można zdecydować się na używanie preparatu, jakim jest bloker potu. Jak go bezpiecznie stosować? Jaki najlepszy bloker potu znajdziemy na rynku?

Czym jest bloker potu?

To znacznie silniejsza wersja antyperspirantu. Antyperspirant jednak nie blokuje pocenia, lecz ewentualnie lekko je ogranicza oraz zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego zapachu. Z kolei bloker potu, ze względu na znacznie większe stężenie soli aluminium w składzie sprawia, że pocenie na obszarze jego zastosowania zupełnie zanika na jakiś czas. Pachy czy też stopy są zupełnie suche, nawet jeżeli po kilkukrotnym zastosowaniu preparatu zrobi się kilkudniową przerwę. Bloker działa w największe upały, w silnym stresie, przy wysiłku fizycznym. Można być pewnym, że raz na zawsze pozwoli się pożegnać mokrym plamom na ubraniu, jeżeli będzie się go stosować prawidłowo, zgodnie z zaleceniami producenta.

Sole aluminium zawarte w blokerze potu mają zdolność odkładania się na powierzchni gruczołów potowych, tam rozkładają się i wchodząc z reakcję z potem, blokują ujścia gruczołów. Bloker potu zazwyczaj stosuje się zaledwie 1-2 razy w tygodniu na noc. Niektóre trzeba nakładać codziennie na noc. Rano należy go zmyć ze skóry. Ze względu na to, że blokowanie ujścia potu na dużych powierzchniach ciała nie jest zdrowe, zaleca się używać go jedynie pod pachami, ewentualnie na stopach i dłoniach. Pocenie się ma przecież spełniać ważną dla organizmu funkcję.

Czy blokery potu są bezpieczne?

Osoby zastanawiające się nad tym, czy wyposażyć się w skuteczny bloker potu i szukające opinii na ten temat na przykład w sieci, mogą natrafić na opinie, jakoby stosowanie soli glinu pod pachy było skorelowane ze zwiększonym ryzykiem zachorowania na raka piersi. Otóż chociaż nie zostało to potwierdzone badaniami naukowymi, nadal są one prowadzone w tym obszarze. Wiadomo natomiast, że nadmiar aluminium w organizmie nie jest dla niego bezpieczny. Normy zostały już dawno ustalone przez naukowców. Najwięcej jednak dostaje się go do naszego ciała z pożywienia. Nie jest pewne, czy sól aluminium może w ogóle przedostać się do wnętrza ciała przez skórę. Lekarze raczej przychylają się do teorii, że jest to niemożliwe. Wydaje się, że racjonalne i umiarkowane używanie blokerów potu jest bezpieczne, jeżeli stosuje się je na zdrową, niepodrażnioną skórę, która nie ma na sobie mikrouszkodzeń. Na pewno nie wolno robić tego od razu po depilacji. Rozsądniej będzie odczekać chociaż jeden dzień.

Kiedy używać blokera potu?

Normalnie pocącej się osobie, która wydala około litra potu dziennie, powinien na co dzień wystarczyć zwykły silny antyperspirant. Natomiast z chorobliwym poceniem się mamy do czynienia wtedy, kiedy ilość wydzielanej wilgoci wzrasta nawet do pięciu razy. W takiej sytuacji oczywiście warto wybrać się do lekarza, zaś stosowanie blokera wydaje się zasadne, szczególnie przy ważnych wystąpieniach publicznych oraz w podobnych stresujących okolicznościach. Ogólne zasady używania blokerów dotyczą jednak tego, by robić co najmniej kilku miesięczne przerwy w ich stosowaniu. Może się bowiem okazać, że przez kilka tygodni używania blokera problem zmniejszy się na tyle, że nie trzeba będzie go tak często stosować. Trzeba też uważnie obserwować skórę pod pachami, jeżeli tylko zauważy się jakiekolwiek zaczerwienienie lub podrażnienie, warto odstawić preparat. Trzeba pamiętać, że razem z potem wydalane są toksyny, jest to także sposób na chłodzenie ciała. Nie jest więc słuszną drogą, by blokować pocenie przez cały rok, nawet na tak małej powierzchni, jaką są pachy.

Najlepsze blokery potu z drogerii lub apteki

 • Bloker Ziaja

To tani i bardzo dobry bloker potu. Kosztuje zaledwie około 6-7 zł, ale w niczym nie ustępuje tym droższym. Nie jest wymagane jego codzienne stosowanie. Wystarczy na początku zaaplikować go 2-3 razy na noc na czystą i suchą skórę, zaś rano zmyć. Nie ma żadnego zapachu, więc bez problemu można go łączyć z ulubionym dezodorantem czy perfumami. Producent obiecuje, że kosmetyk nie będzie plamił odzieży, ponieważ zdąży się wchłonąć w nocy po zastosowaniu. Nie zawiera on parabenów, barwniku ani alkoholu, więc jest odpowiedni dla osób, które chcą czuć się bezpiecznie.

Z serii blokerów Ziaja w sprzedaży można znaleźć także preparat przeznaczony dla mężczyzn oraz bloker potu do stóp.

 • Bloker Vichy

Posiada minerały, które chłoną pot, ale także specjalną substancję jaką jest Perspicalm, której zadaniem jest radzenie sobie z poceniem podczas stresu. Użytkownicy są bardzo zadowoleni ze skuteczności blokera Vichy, który jest nie tylko efektywny, ale także hipoalergiczny i nie zawiera alkoholu. Jak inne produkty firmy Vichy, zawiera wodę termalną. W odróżnieniu od blokera Ziaja, tren stosuje się codziennie na suche pachy. Jego koszt to około 40 zł, jeżeli zakupów dokonujemy w sieci.

 • Bloker potu Etiaxil

Jeden z najbardziej znanych i cenionych na rynku preparatów przeciw poceniu. Uznawany jest przez wielu za najlepszy bloker ze względu nie tylko na skuteczność działania, ale także niską cenę, około 30 zł, szczególnie a aptekach internetowych. Stacjonarnie może kosztować nawet 50 zł. Wystarczy stosować go na skórę 2-3 razy w tygodniu. Producent oferuje zarówno wersję standardową, jak i dla skóry wrażliwej. Produkt nie zawiera substancji zapachowych, nie robi plam na ubraniach. Znajduje swoje zastosowanie zarówno podczas upałów, wzmożonego wysiłku fizycznego jak i stresu. Dodatkowo nie jest testowany na zwierzętach, więc bloker można polecić weganom i każdemu, komu zależy na pomyślności naszego środowiska naturalnego.

 • Bloker potu Antidral

Preparat zaleca się używać codziennie na noc. Jeżeli pocenie się jest nieco łagodniejsze, można tę częstotliwość nieco zmniejszyć, na przykład stosując co dwa dni. Można smarować nim nie tylko pachy, ale także dłonie i stopy. Tak jak w wypadku innych blokerów, nie wolno stosować go na podrażnioną skórę, na przykład po depilacji. Należy zrezygnować z aplikacji także wtedy, kiedy na skórze występują mikrouszkodzenia. Ze względu na silne działanie, u osób o wrażliwej skórze może wystąpić zaczerwienienie i swędzenie, wtedy trzeba odstawić produkt i być może za jakiś czas spróbować użyć go w mniejszej ilości. Jeżeli i tym razem próba uczuleniowa się nie powiedzie, trzeba odstawić bloker. Dotyczy to także innych preparatów tego typu. Antidral kosztuje około 20 zł.

 • Bloker potu Medispirant

To dobry bloker potu, przeznaczony dla osób, które tradycyjne dezodoranty antyperspiracyjne uznają za niewystarczające. Stosuje się go na noc na umytą i wysuszoną skórę. Jeżeli była przeprowadzana depilacja, to należy odczekać około 28 godzin. Na początku blokera trzeba użyć około 3-5 razy, zaś później można go używać w razie potrzeby, na przykład raz w tygodniu. Nie zawiera on substancji zapachowych, więc nie koliduje z perfumami. Dodatkowo producent dodał do niego alantoinę, która zapobiega podrażnieniom. Preparat nadaje się także do skóry wrażliwej. Nie można go stosować jedynie w przypadku uczulenia na składniki blokera. Jego skład można przeczytać na naklejce umieszczonej na opakowaniu. Cena tego kosmetyku w sieci to około 15 zł.

Blokery roll-on czy tabletki hamujące pocenie się?

Alternatywą dla tradycyjnych blokerów w płynie wydają się tabletki, które mają za zadanie hamowanie pocenia na całej powierzchni ciała. Mają one w składzie szałwię, skrzyp i dodatkowe zioła uspokajające. Regulują pocenie, szczególnie na tle stresowym i są użyteczne na przykład podczas wystąpień publicznych i przy innych okazjonalnych okolicznościach. Na co dzień, jeżeli nie występuje bardzo duży problem z poceniem się, lepiej stosować bloker, który działa na znacznie mniejszej powierzchni z ciała, więc nie zaburza całkowicie naturalnego procesu wydalania potu.

Czy można używać blokerów podczas karmienia piersią?

Warto zapytać swojego lekarza, jednakże jeżeli bloker nie zawiera parabenów i alkoholu, a jedynie sole glinu, które nie przenikają przez skórę lub robią to jedynie w sposób nieznaczny, to nie ma przeciwwskazań do stosowania takiego preparatu na czas karmienia piersią. Najlepiej wtedy używać tych blokerów, które nakłada się wieczorem, zaś zmywa rano, wtedy na pewno na skórze nie zostaną żadne resztki kosmetyku. Przykładem takiego dobrego blokera jest preparat Ziaja.

Uniwersalny czy męski bloker?

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni mogą używać uniwersalnych blokerów potu, ponieważ są one zupełnie bezzapachowe. Jeżeli jednak Pan chce zakupić produkt blokujący pot, który jednocześnie będzie działał skutecznie i dodawał świeżości, to na rynku pojawiły się takie preparaty, między innymi z serii Ziaja Yego. Oprócz soli glinu zawiera on także ekstrakt z mięty. Ponadto, tak jak inne kosmetyki tego typu nie na szkodliwych substancji czy alkoholu, więc nie będzie podrażniał. Stosuje się go tak, jak uniwersalny bloker z Ziai.

Bloker potu - Opinie i komentarze

 1. Pocenie pod pachami to był mój duży problem. Mam dość stresującą pracę, a dodatkowo muszę chodzić w koszulach, w dość wysokiej temperaturze, więc wszystko to się kumulowało. Kupiłam Etiaxil ale był dla mnie za silny. Podrażnił moją skórę i musiałam poszukać czegoś nowego. Kupiłam Vichy i zdecydowanie polecam. Wydaje mi się, że jest to dobry bloker potu, ponieważ nie podrażnia skóry, dobrze niweluje powstawanie potu i szybko działa.

  • Ja natomiast korzystałam z Etiaxila i sobie go chwalę. Miałam naprawę duży problem z poleceniem się. Bardzo wstydliwy problem niestety, który wydawał mi się nie do przeskoczenia. Okazuje się jednak, że są dobre kosmetyki, które naprawdę działają. Obecnie nie korzystam z żadnego tego typu kosmetyku, bo Etiaxil zadziałał bardzo dobrze. Problem nasila mi się tylko w lecie, więc w zimie robię sobie odpoczynek. Jeśli ktoś się zastanawia jaki bloker potu wybrać, to jest to moja podpowiedź.

 2. Dość wstydliwy problem, szczególnie w lecie. Chociaż w zimie, kiedy nosimy sztuczne swetry też nie jest łatwo. Sam polecam dobry bloker potu z firmy Ziaja. Kupiła mi go moja żona i zacząłem z niego korzystać. Stosowałem się do tego co napisane było na opakowaniu i udało się. Problem potu już mnie nie dotyczy. Nie pocę się tam często nie nie muszę się wstydzić w pracy 🙂 Dla mnie to ważne, a więc dobrze, że tego typu kosmetyki powstają.

 3. Kiedyś na pot doskonale działała zasypka dla dzieci, ale teraz czasy się zmieniły i można sobie lepiej radzić. Moim zdaniem najlepszy bloker potu warto mieć w swojej szafce. To niestety problem, który dotyczy bardzo dużej liczby osób i widać to nie tylko w lecie, ale również w zimie. Pracuję w sklepie i doskonale zauważam problem. Na szczęście w sklepach nie brakuje tego typu produktów.

 4. Dobry bloker potu to jak dla mnie zarówno Vichy Laboratoires Stress Resist Traitement Anti-Transpirant 72H jak i ten z Ziaja – oba przeze mnie stosowane i testowane przez dłuższy czas. Uważam, że zarówno jeden i drugi świetnie sobie radzi z problemem. Wydaje mi się, że można go stosować przez dłuższy czas. Nie pozostawia śladów, bardzo szybko radzi sobie z problemem potu… Ten drugi nie kosztuje dużo, więc zawsze warto przetestować i zobaczyć na własnej skórze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here