Farba do włosów

0
15
farba do włosów
farba do włosów

Farbowanie włosów to rutyna wielu pań, które chcą zmienić swój naturalny odcień lub pozbyć się siwych włosów Zmiana kolory włosów może być także jednodniowym szaleństwem, dzięki temu co oferuje nam nowoczesny rynek kosmetyczny w tym względzie. Jak można podzielić farby? Czym się kierować przy wyborze produktu, jakim jest farba do włosów, a także czy decydować się na farbę do włosów profesjonalną, czy też tę drogeryjną?

Zmywalna farba do włosów – rodzaje produktów

Zmywalne farby do włosów to rozwiązanie dla pań, które nie są pewne zmian, nie wiedzą czy będą się dobrze czuły w danym kolorze lub chcą po prostu na jakiś czas zmienić swój image. Farby zmywalne nie zawsze całkowicie pokrywają siwe włosy, jednakże są znaczne zdrowsze dla włosów, ponieważ nie zawierają składników bardzo inwazyjnych i szkodliwych dla ich struktury, takich jak na przykład amoniak.  Do zmywalnych farb można zaliczyć:

  • farby jednodniowe

Mogą mieć postać kremu, pianki czy też spray’u, który zmywa się już przy pierwszym myciu. Za pomocą farb jednodniowych można nadać włosom kolor spośród palety tych najpopularniejszych, ale także odcień zupełnie szalony: niebieski, żółty czy zielony. To wyjście idealnie na letnie imprezy czy festiwale. Taka farba nie zaszkodzi nawet słabym i zniszczonym włosom.

  • Szampony koloryzujące do kilku myć

Zmywają się stopniowo w ciągu kilku myć włosów. Pozwalaj na nietrwałą, chwilową zmianę, co jest ich atutem, ale mają także wady w postaci między innymi możliwości pobrudzenia ubrania, jeżeli włosy po myciu nie zostaną dobrze wysuszone.

  • Szampon koloryzujący do 24 myć

Pozwala cieszyć się kolorem około miesiąca. Zazwyczaj takie farby już umożliwiają dosyć dokładne pokrycie siwych włosów. Nim pojawi się odrost zazwyczaj ulegają wypłukaniu. To wygodne dla okresowego sprawdzenia nowego koloru, na przykład zmiany na odcień o wiele ciemniejszy od aktualnie noszonego.

Farby do włosów trwałe – czym się charakteryzują?

Ich pigment na stałe wnika w strukturę włosa. Nie zmywają się, zaś po kilku tygodniach tworzy się odrost, który wystarczy ponownie zafarbować, by kolor wyglądał świeżo. To propozycja dla pań, które wiedzą czego chcą i są zdecydowane na trwałą zmianę lub noszą od lat ten sam kolor włosów. Taka farba do włosów idealnie pokrywa też siwiznę. Drogeryjne farby trwałe mają silne składy, ponieważ muszą wniknąć w strukturę włosa. Dlatego też zazwyczaj zawierają amoniak.

  • rozjaśniacze

To silne środki na bazie wody utlenionej. W zasadzie nie zalicza się ich do farb, chociaż pozwalają “zdjąć” z włosów ciemny pigment, by rozjaśnić je o kilka tonów. Jest to proces konieczny przed koloryzacją ciemnych  włosów paletą blondów.

Bezpieczne farby do włosów bez amoniaku

Coraz większą popularność zyskują ziołowe oraz generalnie roślinne farby bez dodatku niszczącego włosy amoniaku. Są to produkty zawierające kwasy i białka owocowe, a także hennę. Nie mają w sobie silikonów i parabenów. Są polecane dla kobiet, które mają słabe włosy i nie chcą ich dodatkowo zniszczyć farbowaniem aczkolwiek trzeba pamiętać, że za pomocą farb ziołowych i roślinnych można jedynie przyciemnić włosy.

Farba do włosów bez amoniaku to również bezpieczna opcja dla kobiet w ciąży. Nie muszą one wdychać szkodliwych oparów więc bez obaw można taki roślinny preparat zastosować, by nawet w odmiennym stanie być zadbaną.

Farba do włosów – w jakiej formie?

Tradycyjna farba do włosów ma po wymieszaniu ze sobą poszczególnych składników postać mniej lub bardziej gęstej pasty. Dobre farby do włosów są na tyle gęste, że nie spływają z włosów ale efektywnie je pokrywają, dzięki czemu koloryzacja jest łatwiejsza i skuteczniejsza.

Nowoczesne farby do włosów są produkowane także w formie lekkich pianek. Taka koloryzacja jest szybka i komfortowa. Pianki przeznaczone są nie tylko do chwilowej zmiany odcienia włosów, ale także do trwałej koloryzacji.

Farba w sprayu to produkt do jedno lub kilkudniowego nadawania włosom innego koloru. Zmywa się on po pierwszym myciu. Najczęściej można ją spotkać w takich kolorach jak granat, róż, czerwień czy zieleń. Niedawno na rynek weszły także farby w sprayu z tradycyjnej palety kolorystycznej, do pokrywania odrostów. Efekt trzyma się również do pierwszego mycia.

Dobra farba do włosów – drogeryjna czy profesjonalna?

Koloryzacja włosów za pomocą farb kupionych w drogerii jest tania, może wynosić jedynie około 30 zł, tymczasem farbowanie w salonie to koszt nawet dziesięć razy większy. Panie doświadczone w samodzielnym farbowaniu, które mają wybrany odcień z dostępnej w drogeriach palety barw, mogą pokusić się o samodzielny zabieg, jednakże wiele kobiet decyduje się na farbowanie w salonie ze względu na na liczne zalety tego rozwiązania.

Przede wszystkim chodzi o większy wybór odcieni. Farby profesjonalne można mieszać tak, by uzyskać optymalny kolor, na przykład dopasowany do cery. Ponadto te produkty mają nierzadko lepszy skład niż farby drogeryjne. Kolor trzyma się dłużej i schodzi równomiernie, także dzięki temu, że nakłada go ręka profesjonalisty. Niestety minusem jest wysoka cena usługi, szczególnie biorąc pod uwagę to, że aby kolor wyglądał dobrze, farbowanie należy powtarzać co miesiąc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here