Klej do rzęs

0
11
klej do rzęs
klej do rzęs

Sztuczne rzęsy sprawiają, że makijaż oka staje się wyrazisty, a spojrzenie zalotne. Nie każda kobieta decyduje się na przedłużenie i zagęszczenie rzęs w salonie między innymi ze względu na cenę takiego zabiegu, konieczność uzupełniania lub z jeszcze innych względów. Wiele z nas preferuje nakładanie rzęs na specjalne okazje. Makijaż oka można uzupełnić rzęsami na pasku lub kępkami, także na co dzień, jeżeli tylko ma się dodatkową minutę. Połową sukcesu, jeżeli chodzi o przyklejanie sztucznych rzęs jest dobry klej do rzęs do użytku domowego. Jakie kleje do rzęs mamy na rynku, jak się ich używa?

Czym charakteryzuje się dobry klej do rzęs?

Przede wszystkim powinien on mocno przyklejać rzęsy, by można je było zdjąć dopiero przy demakijażu lub zdejmowaniu za pomocą removera. Musi być również elastyczny, by na powiece nie tworzyła się skorupa oraz by użytkowniczka nie odczuwała go na powiece. Niestety słabe kleje powodują, że kąciki rzęs się odklejają, co rujnuje cały makijaż oka. Klej do rzęs nie powinien także zawierać substancji drażniących oko lub posiadać ich jak najmniej. Już jego niewielka ilość musi zapewnić idealne przyklejenie rzęs do powieki.

Jak stosować klej do rzęs?

Wystarczy posmarować nim pasek lub kępkę i odczekać kilkanaście sekund, by powietrze przez chwilę mogło oddziaływać na kej, dzięki czemu staje się on odpowiednio lepki. Następnie rzęsy przykładamy do powieki tuż nad linią rzęs i delikatnie formujemy oraz dociskamy. Najwygodniej robić to pęsetą. Po chwili rzęsy już przyklejone. Można je nosić do zmycia makijażu lub w przypadku klejów wodoodpornych, do zdjęcia rzęs.

Jak dzielimy kleje do rzęs ze względu na sposób demakijażu?

Kleje do rzęs do użytku domowego można podzielić na te wodoodporne i nie. Rzęsy klejone na produkt wodoodporny po całym dniu bez problemu można ściągnąć za pomocą lekkiego pociągnięcia od kącika oka do zewnątrz. Paski klejone na taki produkt mogą odklejać się pod wpływem wilgoci lub łez.

Z kolei klej do rzęs wodoodporny trzyma nawet dwa tygodnie. Można nim przyklejać kępki lub rzęsy na pasku na dłużej. Na pewno będą się doskonale trzymały przez wiele dni i nie zaszkodzi im demakijaż płynem micelarnym. Jednakże do usunięcia rzęs klejonych produktem wodoodpornym będzie potrzebny olejek a najlepiej specjalny remover, na przykład z tej samej firmy co klej. Nakłada się go obficie patyczkiem i czeka kilka minut, a następnie powoli wyczesuje kępki lub odkleja pasek.

Podział klejów do rzęs – kolor

Klej do rzęs może zastygać na czarno lub bezbarwnie. Wybór zależy już od osobistych preferencji, chociaż z doświadczeń użytkowniczek wynika, że klej czarny sprawdza się lepiej i prezentuje naturalniej. Ważne tylko, by nie użyć go za dużo. Wystarczy naprawdę odrobina. Z kolei klej do rzęs bezbarwny czyli ten, który na mokro jest biały lecz zastyga klarownie, może być widoczny zwłaszcza na kępkach i jeżeli użyje się go za dużo. Każdy ten rodzaj kleju ma jednak swoje entuzjastki. Wiele zależy po prostu od przyzwyczajenia i wprawy w stosowaniu tego produktu.

Uczulenie na klej do rzęs – co robić?

Uczulenie na zwykły klej do rzęs do użytku nieprofesjonalnego nie zdarza się zbyt często, ponieważ w odróżnieniu od klejów do przedłużania i zagęszczania rzęs, nie ma on w sobie aż takiej dużej dawki silnych komponentów, które mogłyby podrażnić oko. Jednakże w przypadku pojawienia się zaczerwienienia, swędzenia czy też opuchlizny w pobliżu linii rzęs, najlepiej je zdjąć, ponieważ mogą być to objawy uczulenia na klej do rzęs. Do oka warto zakroplić preparat polecony przez farmaceutę i wypić wapno, a jeżeli opuchlizna będzie się utrzymywała długo, trzeba się udać do okulisty. Zdarza się to częściej w wypadku klejów trwalszych, wodoodpornych, których długość wiązania wynosi nawet 2 tygodnie. Jeżeli zaobserwujemy uczulenie na taki właśnie klej do rzęs, rozwiązaniem może być po prostu zmiana na produkt, który nie jest wodoodporny. Jeżeli to nie pomoże, trzeba będzie zrezygnować ze sztucznych rzęs. Może też być tak, że uczulenie na klej będzie jedynie przejściowe, warto sprawdzić za kilka miesięcy czy nic się nie zmieniło.

By nie dopuścić do sytuacji, kiedy to klej do rzęs sprawi, że powieka spuchnie i będzie czerwona na przykład na randce, najlepiej przed jego zastosowaniem wykonać próbę uczuleniową. Wystarczy około 24 godziny przed planowanym użyciem sztucznych rzęs posmarować niewielką ilością kleju miejsce za uchem i obserwować reakcję skóry. Jeżeli nic się nie będzie działo, znaczy to, że można stosować bezpiecznie dany klej do rzęs. Trzeba pamiętać, że nawet jeżeli reakcja alergiczna nie ujawni się w przypadku jednego kleju, może uczulić na inny, na przykład mocniejszy.

Najlepszy klej do rzęs – jaki wybrać?

Klej do rzęs Top Choice

Sprzedawany jest w 1 gramowych opakowaniach, dzięki czemu jest ekonomiczny, ponieważ można go zużyć nim straci ważność. Dodatkowo jest bardzo wydajny i wystarczy odrobina by przykleić sztuczne rzęsy. Zastyga na bezbarwnie. Łatwo go usunąć z powieki.

Klej do rzęs Duo

To chyba najbardziej znany produkt na rynku, zaliczany do najlepszych klejów do rzęs. Pozwala dobrze przyczepić zarówno rzęsy na pasku jak i kępki. Zastyga w niewidoczny sposób. Jest elastyczny jak guma. Wersja wodoodporna pozwala utrzymać sztuczne rzęsy nawet ponad tydzień.

Klej do rzęs Ardell Lashgrip Dark

Również cechuje się popularnością, ponieważ jest produktem marki zajmującej się tworzeniem akcesoriów takich jak rzęsy i kleje. Zastyga na czarno. Dobrze trzyma rzęsy i szybko pozwala je usunąć przy demakijażu.

Klej do rzęs Ardell Lashtite

To wersja wodoodporna. Ma nieco drażniący zapach ze względu na obecność formaldehydu. Jest jednak bardzo trwały. Producent zapewnia, że trwałość jego wiązania to kilka tygodni. Doskonale nadaje się do trwałego doklejania kępek. Wystarczy już naprawdę minimalna jego ilość, by dobrze przyczepić rzęsy. Do ich usunięcia niezbędny jest dedykowany remover tej samej firmy.

Klej do rzęs dołączony do pasków lub kępek – czy się sprawdzi?

Zwykle nabywamy kępki do rzęs lub rzęsy na pasku, dołączony jest do nich klej. Czy wystarczy on do mocnego przyklejenia rzęs? To zależy jakiej marki jest to produkt. Kupując rzęsy Top Choice lub Ardell w zestawie otrzymamy właśnie ten klej i dobrze on spełni swoje zadanie. Niestety przy okazji rzęs no name, szczególnie tych chińskich, klej może nie trzymać. Może się też okazać, że w opakowaniu będzie już wyschnięty. Dobrze mieć więc w domu sprawdzony produkt, ponieważ nie wiadomo, czy ten nowy nie doprowadzi również do alergii.

Jak zmyć klej do rzęs z powiek?

Jeżeli używa się kleju, który nie jest wodoodporny, wystarczy lekko pociągnąć kępkę lub pasek, by zostały one zdjęte. Na powiece jednak może pozostać jeszcze nieco kleju w gumowatej formie. Jeżeli nie da się go usunąć płynem micelarnym można spróbować doczyścić powiekę dwufazowym płynem do demakijażu lub czymś tłustym na przykład olejkiem do pielęgnacji skóry czy też nawet zwykłą oliwą z oliwek lub innym dowolnym olejem dostępnym w kuchni. Po tym zabiegu warto przemyć oczy, ponieważ po użyciu tłustych produktów można mieć wrażenie „mgły” w polu widzenia.

Klej do rzęs - Ranking 2019

Poniżej najlepsze produkty w kategorii Klej do rzęs. Ranking aktualizowany jest codziennie dzięki danym udostępnianym przez portal Skąpiec.pl. Warto zapoznać się ze szczegółami produktu i sprawdzić najlepszą cenę jaka jest w Internecie.

RankingKlej do rzęsProducentCena
1Ardell LashTite Individual Eyelash Adhesive klej do kępek rzęs 22mlArdellAktualna Cena
2SYIS AV KAMIENNA PODSTAWKA NA KLEJ KAMIENNA PODSTAWKA NA KLEJSYISAktualna Cena
3Ardell Klej do rzęs- LashTite Adhesive clear 22 gArdellAktualna Cena
4Ardell LashGrip For Strip Lashes Adhesive, klej do sztucznych rzęs, 7gArdellAktualna Cena
5Ardell Lash Adhesive Clip Strip klej z pędzelkiemArdellAktualna Cena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here