Masażer na cellulit

Jednym z częściej występujących kompleksów wśród kobiet jest problemem wśród większości kobiet jest obecność cellulitu na ciele. Dotyka on prawie wszystkich kobiet – niezależnie od tego czy są drobne i szczupłe, czy zmagają się z nadprogramowymi kilogramami. Pomarańczowa skórka (tak nazywany jest cellulit) obejmuje najczęściej obszar pośladków i ud. Chociaż wspaniale jest kochać wszystkie aspekty swojego ciała, wiele kobiet marzy o tym, aby zminimalizować widoczność cellulitu lub pożegnać się z nim na zawsze. Oprócz drogich i nierzadko inwazyjnych zabiegów, istnieją również domowe sposoby na walkę z cellulitem. Bardzo skuteczny jest masaż dotkniętych nim miejsc. Masażer na cellulit w połączeniu z kremem lub żelem jest w stanie zdziałać cuda. Jaki masażer na cellulit jest najlepszy? Jak działa i na co zwrócić uwagę przy jego zakupie?

Czy masażer pomaga na cellulit?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, warto najpierw zrozumieć, czym tak naprawdę jest cellulit. Cellulit jest po prostu tłuszczem gromadzącym się pod suchą, osłabioną lub kruchą tkanką łączną, nadając skórze nierównego wyglądu. Opisywana tkanka z różnych powodów może ulegać osłabieniu. Najczęściej jednak ten stan powoduje odwodnienie, słabe mięśnie, brak wystarczającej aktywności fizycznej, problemy z krążeniem, starzenie się i czynnik genetyczny. Chociaż nie ma sposobu na zatrzymanie naturalnych procesów starzenia, istnieją pomysły na to, aby pomóc usuwać inne przyczyny złego stanu powięzi. Oprócz dobrych ćwiczeń i zdrowego odżywiania istnieje również inny sposób, aby wygładzić nierówności skóry związane z cellulitem i zapewnić gładką, jędrną i napiętą skórę ud i pośladków. Z pewnością wiele osób słyszało już o cudownych kremach, które mają likwidować pomarańczową skórkę – warto jednak wiedzieć, że same nie usuną problemu. To czego tak naprawdę skóra najbardziej potrzebuje to dogłębny i regularny masaż.

Jest wiele sposobów na wykonywanie antycellulitowego masażu, ale gdy użyje się najlepszego masażera na cellulit, można szybko ujędrnić i wygładzić skórę, bez konieczności wydawania fortuny na masażystów lub drogie zabiegi medycyny kosmetycznej. Aby dowiedzieć się, jaki masażer na cellulit będzie najlepszy, dobrze jest sprawdzić wcześniej kluczowe funkcje i rodzaje urządzeń do domowego masażu.

Jak działa masażer na cellulit?

Chociaż może się wydawać, że profesjonalny masaż limfatyczny jest jedynym sposobem na uzyskanie najlepszych efektów, antycellulitowy masaż wykonany samodzielnie w domu również jest skuteczny. Domowy masażer na cellulit umożliwia otrzymanie takich samych wyników bez ponoszenia wysokich kosztów. Wiele kobiet często uważa, że ​​to zbyt piękne, aby było prawdziwe, ale czasami największe problemy naprawdę mają proste rozwiązania.

Masażer na cellulit pomaga ciału poprawić krążenie, złagodzić bóle, rozluźnić napięcie mięśni, a nawet poprawić odpowiedź immunologiczną organizmu. Oprócz zaawansowanych, elektronicznych masażerów na cellulit, na rynku są dostępne również bardzo proste modele w formie wałka. W jaki sposób prosty wałek do masażu pomaga w walce z cellulitem? Wałek do masażu wykorzystuje formę akupresury w połączeniu z kilkoma technikami masażu, co znacznie poprawia krążenie krwi. Poprawione krążenie krwi zapewnia mięśniom i skórze odpowiednie zaopatrzenie w składniki odżywcze i wspomaga usuwanie toksyn. Takie działanie w połączeniu z aktywnością fizyczną i zdrową dietą może zapewnić naprawdę wspaniały efekt! Eliminując toksyczne pierwiastki z diety i życia, poprawia się ogólny wygląd i zdrowie. Kluczem do sukcesu w walce z cellulitem jest regularność i dobry masażer. Masaż potęguje działanie miejscowych kremów i serum ujędrniającego. Przy regularnym stosowaniu obu rzeczy, pierwsze efekty mogą być widoczne nawet po 2 tygodniach.

Masażer na cellulit – dostępne rodzaje

Jeśli chodzi o wybór masażera, trzeba szukać produktu, który będzie łatwy w użyciu na różnych obszarach ciała. Niektóre masażery do cellulitu są wyposażone w kable zasilające, które mogą ograniczać miejsce używania urządzenia lub powodować trudności w dotarciu do wybranych partii ciała. Nie wszystkie masażery mogą pomóc pozbyć się cellulitu. Chociaż wiele osób uważa, że elektryczny masażer na cellulit przyniesie szybsze i lepsze efekty, nie każde ciało dobrze zareaguje na jego pracę. Skóra potrzebuje czasu na dostosowanie się do trybu urządzenia i regenerację, co oznacza, że ​​potrzeba czasu i konsekwencji w wykonywaniu masażu, zanim otrzyma się pożądany efekt.

Drewniany masażer na cellulit

Nie wszystkie masażery będą działać dobrze w połączeniu z płynami, olejkami i kremami. Drewniany masażer na cellulit jest najłatwiejszy w użyciu, jeśli chodzi o stosowanie kremów, balsamów i olejków. Wynika to z tego, że jest łatwy do czyszczenia, nie zatyka się i nie ulega erozji w wyniku reakcji chemicznych. Drewniany masażer na cellulit jest również odporny na działanie wody. Dobre modele są trwałe i mają ergonomiczny, dopasowany do dłoni kształt. Końcówka masująca składa się z kilkunastu twardych, drewnianych wypustek, które masują skórę podczas ręcznego masażu.

Elektryczny masażer na cellulit

Chociaż masażery elektryczne są zwykle dostarczane w komplecie z własnym zestawem dodatków, urządzenia te mają bardzo ograniczony zakres balsamów, olejków i kremów, których można używać podczas masażu. Niektóre z nich mogą wykluczać korzystanie z balsamów podczas masażu, ponieważ mogą one doprowadzić do uszkodzenia masażera. Elektryczny masażer na cellulit uchodzi jednak z najbardziej skuteczne urządzenie. Podczas pracy używa drgań o wysokiej częstotliwości, które pomagają nie tylko poprawiać mikrokrążenie i powodować usuwanie zastałej limfy, ale rozbijają również cząsteczki tłuszczu i ujędrniają naskórek. Na rynku jest wiele modeli elektrycznych masażerów, a szczególnie wygodne są te bezprzewodowe, które mają wbudowany akumulator. Dobry elektryczny masażer na cellulit jest poręczny i wygodny w użytkowaniu. Wiele urządzeń jest wodoodpornych, co oznacza możliwość masowania wybranych partii ciała pod prysznicem. Chociaż elektryczne masażery są świetne, zużywają się dość szybko, a wymienne końcówki tych urządzeń są niezwykle łatwe do zgubienia.

Masażer na cellulit w formie wałka

Prawdopodobnie najbardziej powszechne i łatwiejsze w użyciu urządzenie do masażu cellulitu, wykorzystuje siłę własnych dłoni do niszczenia nadmiaru tłuszczu poprzez stymulowanie krążenia krwi. Ciągłe i powtarzalne punkty nacisku na dotknięty cellulitem obszar, pobudzają krążenie, ogrzewają skórę i ułatwiają usuwanie tłuszczu. O skuteczności masażu świadczy czerwona skóra. Masażer na cellulit w formie wałka jest jedną z najtańszych opcji, która jest skuteczna tylko wtedy, gdy poświęci się na masaż trochę czasu. Kluczem do sukcesu jest regularność i dokładność. Minusem takiego rozwiązania jest zmęczenie, które może towarzyszyć podczas masażu – aby był skuteczny, wymaga włożenia w niego siły.

Masażer na cellulit z ruchomymi wypustkami

To bardzo skuteczne urządzenie do masażu antycellulitowego. Działa na zasadzie rolki, ale jest w pewnym sensie zautomatyzowane i ma określoną liczbę ustawień. To bardzo wygodny sposób na walkę z cellulitem, a przy tym jest skuteczny. Nie ma praktycznie żadnych wad, a efekty pojawiają się dość szybko, nawet przy łagodniejszym masażu. Masażer z ruchomymi wypustkami jest wyposażony w opcję kontroli prędkości, zmianę kierunku masażu dla lepszej stymulacji krążenia oraz specjalną funkcję wibracji. Nie powoduje uszkodzeń skóry, ale sesja masażu musi zakończyć się wraz z pojawieniem pierwszych czerwonych plam na skórze.

Próżniowy masażer do cellulitu

Supernowoczesna metoda eliminacji cellulitu ze względu na zwiększoną wydajność i z uwagi na korzystny wpływ na skórę i ciało. Zabieg antycellulitowy z użyciem masażera próżniowego działa głęboko we wszystkich warstwach skóry. Rezultaty korzystania z próżniowego masażera na cellulit są bardzo szybko widoczne. Co więcej, jest to doskonała metoda tonizująca skórę, nadająca jej elastyczność i stymulująca komórkowy układ odpornościowy. Działa odtruwająco poprzez drenaż nadmiaru limfy. Jedynym minusem jest to, że dyskomfort można odczuć silniej – osoby o wrażliwszej skórze mogą odczuwać ból.

Ultradźwiękowy masażer na cellulit

Wariant, który nie powoduje bólu, działa poprzez stymulowanie mikrokrążenia i metabolizmu skóry. Zwiększone krążenie stymuluje produkcję kolagenu, który przyczynia się do elastyczności skóry. Woda i lipidy są również łatwiej usuwane. Efekty stosowania ultradźwiękowego masażera na cellulit będą widoczne dopiero po kilku sesjach i mogą się różnić w zależności od osoby, ponieważ są powiązane ze sobą metabolizmem i dziedzictwem genetycznym. Wadą tego rozwiązania jest ryzyko poparzenia, dlatego należy dokładnie zapoznać się z instrukcją użytkowania!

Masażer na cellulit na podczerwień

Urządzenie do masażu na cellulit na podczerwień wykorzystuje promieniowanie podczerwone do wytwarzania promieni elektromagnetycznych. Jest bezpośrednim i szybkim zabiegiem przeciwko cellulitowi, ale ma również działanie relaksujące na napięte mięśnie i powoduje oczyszczanie skóry poprzez otwieranie porów. Podobnie jak inne modele masażerów na cellulit, stymuluje miejscowo krążenie krwi i nieznacznie rozszerza naczynia krwionośne wytwarzając ciepło, niszcząc w ten sposób złogi tłuszczu. Aby uniknąć poparzeń, zabieg nie powinien trwać dłużej niż 20 minut.

Jaki masażer na cellulit kupić?

  • Koszt – Cena masażera na cellulit jest zdecydowanie jednym z istotniejszych kryterium wyboru. Nowoczesny masażer na cellulit z wieloma funkcjami to wydatek, który może przekroczyć tysiąc złotych. Ręczny masażer jest znacznie tańszy, a oprócz niskiej ceny zakupu nie wymaga prądu ani baterii. Nie jest jednak tak wygodny w używaniu jak elektryczne modele.
  • Dodatkowe funkcje – Ręczny masażer na cellulit  może nie być najlepszym wyborem dla osób z problemami ruchowymi lub tych, które mają trudności ze schylaniem. W tym przypadku lepszym wyborem są masażery elektryczne. Masaż antycellulitowy różni się od zwykłych technik masażu, ponieważ został opracowany specjalnie w celu wywierania nacisku na dotknięte pomarańczową skórką obszary. Celem jego pracy jest rozproszenie złogów tłuszczu i wygładzenie nierówności skóry, aby toksyny były usuwane przez układ limfatyczny. Nowoczesne funkcje masażerów elektrycznych umożliwiają kontrolę siły masażu, zastosowanie podczerwieni lub próżni, a także wiele innych wygodnych opcji, które mają realny wpływ na wygląd skóry.
  • Uniwersalność – Na rynku dostępne są również urządzenia, które pozwalają łączyć różne techniki masażu. Na przykład opcje podczerwieni lub ultradźwięków można łączyć z masażem mechanicznym za pomocą specjalnej głowicy masującej.

Najlepszy masażer na cellulit pozwala na odtworzenie efektu profesjonalnego zabiegu w zaciszu własnego domu. Konkurencja jest tak duża, że można obecnie kupić niedrogie, a jednocześnie wysokiej jakości modele, które naprawdę działają.  Dobrze jest wybrać urządzenie tak łatwe w obsłudze, jak to możliwe. Im bardziej zaawansowana jest technologia masażu i więcej opcji, tym droższe będzie urządzenie. Najważniejsze jest pamiętanie o tym, że żaden masażer do cellulitu nie będzie opłacalną inwestycją, jeśli nie będzie używany regularnie!

Masażer na cellulit - Ranking 2021

W zestawieniu poniżej możecie sprawdzić jakie produkty w kategorii Masażer na cellulit aktualnie cieszą się największą popularnością na serwisie Skąpiec.pl. Ten ranking aktualizuje się każdego dnia!

Ranking Masażer na cellulit Producent Cena
1 Beurer CM50 Masażer na cellulit Beurer Aktualna Cena
2 Homedics ELM-CELL100 Masażer na cellulit Homedics Aktualna Cena
3 Beurer MG17 Masażer na cellulit Beurer Aktualna Cena
4 Masażer VibroSculpt Masażer na cellulit Top Shop Aktualna Cena
5 Beurer MG80 Masażer na cellulit Beurer Aktualna Cena
Poprzedni artykułLokówka automatyczna
Następny artykułSuszarka do włosów

Related Posts

Comments

  1. Czy lepszy jest masażer na cellulit taki mały, ręczny, czy taki większy? Kompletnie się na tym nie znam, nie wiem czy efekty są przełożeniem jeśli chodzi o wielkość masażera? Czy to musi być elektryczny, czy może być coś skutecznego ale ręcznego? Jakie macie doświadczenie?

    • Moim zdaniem nie ma reguły. Ja posiadam dobry masażer na cellulit na baterie, działa szybciej, ale wolę używać tego, który jest do samodzielnego masowania, bo jakoś lepiej się nim pracuje. Na używam go tylko na uda, ale wydaje mi się, że każdy musi dobrać go do swoich potrzeb. Ja jakoś nie umiem korzystać z tego elektrycznego, dla mnie jest za silny, a mój nie ma opcji zmniejszania mocy.

  2. Dziewczyny, ja uważam, że najlepszy masażer na cellulit to wałek wieloigłowy, który świetnie się sprawdza! Początkowo może nie jest to komfortowe ale później już sięgacie po wałek z chęcią, bo to nieprzyjemne uczucie znika. Super się sprawdza na głębszy cellulit i naprawdę widać efekty. Ja wolę właśnie takie manualne sprzęty, niż te elektroniczne.

  3. Kurczę, nie jestem przekonana do tych elektrycznych masażerów. Zdecydowanie wolę tradycyjne formy, które uważam, że lepiej sobie radzą i przynoszą lepszy efekt na skórze i w ogóle w samopoczuciu. Mam też większą satysfakcję jak masaż wykonuję w większości samodzielnie 🙂 No, ale na pewno jest to przydatne i dobry masażer na cellulit na pewno się sprawdza. Wypróbujcie szczotkowanie na sucho i masaże olejkami.

  4. Kiedyś dostałam w prezencie “dobry” masażer na cellulit… Nie wiem czy to była jakaś aluzja? 😉 Hehehe. Ale pomyślałam, co mi szkodzi, będę próbowała i użyję go! Więc zaczęłam go stosować – taki małe, elektryczny, ale niewiele pomógł. Zdecydowanie bardziej wolę naturalne masaże i kremy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

22,068FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Recent Stories

Frezarka do paznokci

Jeszcze do niedawna frezarki do paznokci były sprzętem używanym jedynie w salonach kosmetycznych. Obecnie frezarki do użytku domowego goszczą u wielu pań, które wykonują...

Olejek do brody

Broda na stałe zadomowiła się w męskim stylu, ponieważ nadaje mu oryginalnego charakteru i nieco tajemniczości. To nie tylko moda, ale także styl bycia...

Olejek do włosów

Olejowanie włosów to jedna z efektywniejszych metod ich pielęgnacji. Stała się popularna w naszym kraju stosunkowo niedawno, chociaż na świecie znana i stosowana jest...

Puder do włosów

Puder do włosów już od jakiegoś czasu gości na półkach drogerii, jednakże jeszcze wielu z nas skrupulatnie go omija nie wiedząc, czym naprawdę jest...

Szczotka do brody

Odkąd broda ponownie zagościła w kanonach mody męskiej, na rynku zaczęły się pojawiać także kosmetyki i akcesoria do jej pielęgnacji. Panowie dbają o nią...