Pasta do włosów

0
13
Pasta do włosów jaka najlepsza
Pasta do włosów

Pasta do włosów pozwala na stylizację i modelowanie poszczególnych partii kosmyków, dzięki czemu można uzyskać oryginalną, stylową fryzurę w dosłownie kilka chwil. Myli się jednak ten, kto uważa, że jej nakładanie nie wymaga większej filozofii, ponieważ wystarczy przeciągnąć dłonią z pastą po włosach. Nim użyje się pasty do włosów trzeba je do tego przygotować, a także znać podstawowe zasady jej używania, by wydobyć z niej cały potencjał stylizacyjny.

Pasta stylizacyjna do włosów to produkt umieszczony zazwyczaj w puszce metalowej z wieczkiem. Ma tępą, gęstą konsystencję, niekiedy przypominają gumę lub piankę. Poszczególne produkty różnią się od siebie efektem, który można uzyskać na włosach i przeznaczeniem. Wybór kosmetyku zależy także od tego, czy włosy są cienkie i osłabione czy też zdrowe i grube. Przed zakupem pasty do włosów należy więc zapoznać się z tym, co producent umieścił na opakowaniu. Można ją stosować zarówno na włosy krótkie, jak i długie, uzyskując różne efekty.

Rodzaje pasty do włosów

  • pasta nabłyszczająca

Nadaje włosom połysk, dzięki czemu wyglądają na znacznie zdrowsze i mocniejsze. Fryzura przyciąga także uwagę. Pastę nabłyszczającą stosuje się na przykład przed mniej oficjalnymi wyjściami, na spotkanie ze znajomymi czy na dyskotekę lub podczas wakacji.

  • matowa pasta do włosów

Stylizuje fryzurę bez nadawania jej połysku. Występuje także w wersji półmatu. Efekt jej zastosowania prezentuje się stylowo i elegancko. W taki sposób można układać włosy do pracy czy na inne oficjalne spotkania.

  • pasta nadająca teksturę

Nie tylko stylizuje i pozwala utrzymać fryzurę w ryzach, ale także można za jej pomocą wyciskać lekkie fale czy formować bardziej zdefiniowane loki przy włosach kręconych.

  • pasta nadająca objętość

Sprawdzi się zamiast lakieru do włosów, utrzymując cały dzień “dużą” i bujną fryzurę. Wmasowuje się ją zazwyczaj u nasady włosów.

Moc utrwalenia stylizacji

Kolejnym elementem, który będzie decydował o wyborze najlepszej pasty do włosów jest określony przez producenta stopień utrwalenia fryzury. Na rynku można wybierać pośród produktów dający lekki, średni, mocny i ekstra mocny efekt utrwalenia. Im bardziej fryzura ma być elastyczna, tym mniejszy stopień utrwalenia należy wybrać. Lekkie pasty pozwalają wystylizować hollywoodzkie fale czy naturalne fryzury z włosów prostych, które mają być gładkie i skromne. Produkty o maksymalnej mocy utrwalania powalają zaś tworzyć stabilne, trzymające się całą noc fryzury, na przykład w stylu punk.

W jaki sposób przygotować włosy do użycia pasty?

Przede wszystkim pastę do włosów aplikuje się na włosy czyste i świeże. Konieczne jest więc umycie włosów łagodnym szamponem. Nakładanie pasty ponownie na drugi dzień, kiedy poprzedniego dnia również były stylizowane w ten sposób, sprawi, że włosy będą posklejane i nie będą się prezentowały estetycznie. Dlatego użytkownicy past powinni myć włosy codziennie, jeżeli  mają zamiar codziennie nakładać na włosy jej świeżą porcję. Należy zwrócić uwagę także na fakt, że włosy pokryte tym kosmetykiem bardziej przyciągają kurz i inne zanieczyszczenia ze względu na jego lepkość. Codzienne mycie jest konieczne także z tego względu. Wystarczy wybrać jednak szampon do codziennego stosowania i delikatną odżywkę by codziennie rano móc znów zaaplikować pastę na świeże włosy i wyglądać stylowo.

Większość past nakłada się na włosy suche. Trzeba je więc dokładnie wysuszyć i rozczesać. Wtedy dopiero można zabrać się za układanie fryzury. W zależności od efektu, jaki chce się uzyskać, najpierw stylizując ją na zimno czy na gorąco lub po prostu od razu używając pasty.

Jak używa się pasty do włosów?

Na palce trzeba nabrać naprawdę niewielką ilość pasty. W przypadku włosów długich lepiej nabierać produkt na dłoń kilka razy, stylizują poszczególne partie fryzury niż nałożyć od razu za dużo kosmetyku i skleić włosy. Pastę rozciera się w dłoniach, dzięki czemu staje się ona cieplejsza i jej konsystencja jest odpowiednia do nałożenia na włosy. W zależności od efektu, który chce się uzyskać, nakłada się ją u nasady lub na poszczególne partie, lekko przeciągając po włosach w przypadku włosów prostych albo wgniatając kosmetyk jeżeli chodzi o utrwalenie loków czy fal.

Nałożenie zbyt dużej ilości pasty może doprowadzić do tego że włosy będą wyglądały na przetłuszczone i trzeba będzie je ponownie umyć, więc naprawdę należy uważać z ilością kosmetyku. Po wystylizowaniu fryzury konieczne jest też umycie rąk, ponieważ będą lepkie.

Jak wybrać najlepszą pastę do włosów?

By wybrać najlepszą pastę dla siebie, trzeba odpowiedzieć sobie na pytania:

  • Jakiego efektu na włosach oczekuję: matu połysku, tekstury czy objętości?
  • Na jaką trwałość liczę: kilka godzin przy utrwaleniu naturalnej gruntu czy kilkanaście godzin przy stylizacji wymagającej naprawdę mocnego utrwalenia?
  • Czy kosmetyk zawiera składniki, które mogą być szkodliwe dla włosów, takie jak silikony, parabeny czy alkohol?
  • Czy firma, która go wyprodukowała cieszy się renomą w branży kosmetycznej?
  • Jakie opinie kosmetyk ma wśród użytkowników?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here