Pilnik do paznokci

Jaki pilnik do paznokci wybrać, jakie są ich rodzaje, który będzie dla nas najlepszy... Zapraszam do dzielenia się własnymi doświadczeniami i opiniami. Polecam też mój ranking.

1
37
pilnik do paznokci
pilnik do paznokci

Pilniki do paznokci są wykorzystywane zarówno do domowej pielęgnacji jak i w salonach stylizacji paznokci. Służą do nadawania kształtu, skracania a także matowienia płytki przed jej przedłużeniem lub nałożeniem lakieru hybrydowego czy manicure tytanowego. Jakie rodzaje pilniczków do paznokci można znaleźć na rynku? Czy można je czyścić i dezynfekować w taki sposób, by używać ich bezpiecznie przez dłuższy czas?

Rodzaje pilników do paznokci

Podział ze względu na materiał wykonania.

Pilniczki papierowe

Cieszą się największą popularnością ze względu na to, że są tanie i uniwersalne. Chętnie stosuje się je w salonach kosmetycznych, gdzie są jednorazowe, czyli jeden pilnik do paznokci przypada dla jednej klientki na jeden zabieg stylizacyjny. Dzięki temu nie ma potrzeby zwiększać kosztów związanych ze sterylizację tych narzędzi. Oczywiście pilnik papierowy można dezynfekować, ale tylko poprzez spryskanie sprayem dezynfekującym. Włożenie go do sterylizatora czy autoklawu sprawi, że się rozwarstwi i zupełnie straci swoją użyteczność.

Pilniki do paznokci papierowe są to narzędzia pokryte papierem, na którym przyklejone są różnego rodzaju opiłki np. z drewna skandynawskiego, tlenku aluminium, węglika krzemu czy cyrkonu. O trwałości pilnika do paznokci z papieru decyduje jego rdzeń. Może on być drewniany, plastikowy lub gąbczasty. Pilniki do paznokci mają różną ziarnistość i to od niej zależy, jakie zastosowanie znajdują w pracach związanych ze stylizacją paznokci naturalnych i sztucznych. Najpopularniejsze rodzaje ziarnistości to:

  • 40 –  gruboziarnisty pilnik stosowany na przykład do zdejmowania akrylu lub żelu
  • 100 –  średnia ziarnistość pozwala na skracanie tipsów czy nadawanie kształtu żelowi
  • 180 – delikatna ziarnistość jest stosowana do nadawania kształtu paznokciom naturalnym
  • 240 –  służy do matowienia paznokci
  • 400 –  taka ziarnistość cechuje polerki

Dodatkowo pilniki papierowe mogą mieć różne kształty: prosty, banan, elipsa, półksiężyc, blok.

Pilniczki szklane

Najważniejszym atutem pilników do paznokci szklanych ich jest długa żywotność. Jeżeli szkło zostało poddane przez producenta trzy- lub czterokrotnemu hartowaniu, to jest praktycznie niezniszczalne. To inwestycja droższa niż pilniki papierowe, ale naprawdę opłaca się do użytku domowego, jak również także do salonu. Można je sterylizować w autoklawie, myć pod wodą z detergentem i czyścić szczotką. Nadają się zarówno do obróbki naturalnych paznokci, zapobiegając ich rozdawaniu podczas piłowania, jak i do akrylu czy żelu. W sprzedaży występują narzędzia o delikatniejszej i silniejszej ostrości. Ziarnistość jest nadawana poprzez wytrawienie powierzchni szklanej kwasem lub piaskowanie korundem. Pilnik do paznokci szklany ma tylko jedną wadę. Jeżeli spadnie z wysokości na twardą powierzchnię, to po prostu się rozpadnie.

Pilniczki metalowe

Chociaż stereotypy głoszą o ich szkodliwym działaniu na płytkę paznokcia, wcale tak nie musi być. Wystarczy odpowiednio dobrać ostrość pilnika do paznokci i nie dociskać go zbyt mocno do płytki. Metal dobrze sprawdzi się w opracowywaniu twardych materiałów, takich jak akryl czy żel. Jest cienki, więc dociera nawet w trudno dostępne miejsca, tym samym pomaga nadać kształt bokom paznokci.

Inne, mniej znane typy pilników do paznokci, jeżeli chodzi o materiał ich wykonania to: szafirowe, krzemowe, teflonowe czy z piaskowca.

Jak zdezynfekować pilnik do paznokci w domu i w salonie?

W przypadku pilników jednorazowych, czyli papierowych, nie jest możliwa dezynfekcja inna niż poprzez spryskanie preparatem dezynfekującym. Pilniki papierowe nie nadają się do odkażania w sterylizatorze czy autoklawie. Po każdym użyciu w salonie, najlepiej jest przeznaczać je do utylizacji. Zapewnia to pełne bezpieczeństwo i higienę pracy. Pilniki do paznokci trwałe, które nie są jednorazowe oraz materiał ich wykonania umożliwia dezynfekcję w narzędziu do sterylizacji lub autoklawie, należy odkażać po każdym użyciu.

W domu szklany czy metalowy pilnik można po prostu umyć szczoteczką z mydłem antybakteryjnym. Pilnik papierowy od czasu do czasu warto spryskać np. spirytusem salicylowym. Co jakiś czas trzeba go wymieniać, ponieważ znajdujące się na nim elementy tkanki nie sprzyjają zachowaniu higieny, zaś pilnika papierowego nie da się umyć pod bieżącą wodą.

Pilnik do paznokci - Ranking 2019

Poniżej najlepsze produkty w kategorii Pilnik do paznokci. Ranking aktualizowany jest codziennie dzięki danym udostępnianym przez portal Skąpiec.pl. Warto zapoznać się ze szczegółami produktu i sprawdzić najlepszą cenę jaka jest w Internecie.

RankingPilnik do paznokciProducentCena
1Artdeco Sandfeilen pilnik do paznokciArtdecoAktualna Cena
2Scholl Elektroniczny pilnik do paznokci Velvet Smooth Nail Care ORYGINAŁSchollAktualna Cena
3Peggy Sage zestaw do manicurePeggy SageAktualna Cena
4Peggy Sage Czterostronna polerkaPeggy SageAktualna Cena
5Sally Hansen Ahead Of The Curve szafirowy pilnik do paznokciSally HansenAktualna Cena

Pilnik do paznokci - Opinie i komentarze

  1. Pilnik do paznokci to temat rzeka w moim przypadku. Stosowałam kiedyś ceramiczne, teraz stosuję papierowe. Najpierw te o niższej ziarnistości, później te najwyższe… Teraz ciągle w zasadzie stosuję 180 bo wydaje mi się, że jest najbardziej odpowiedni i nadaje się po prostu do moich paznokci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here