Plastry do depilacji

0
24
plasry do depilacji
plastry do depilacji

Gładkie ciało bez zbędnych włosków dziś jest już standardem i chociaż nowoczesne trendy mówią o tym, że nie każdy musi usuwać owłosienie z nóg czy spod pach, większość kobiet wybiera jednak tę opcję ze względów estetycznych, ale także praktycznych. Gładką skórę zdecydowanie łatwiej jest pielęgnować, jest miła w dotyku i w wielu wypadkach zdecydowanie ułatwia to utrzymanie wysokiego poziomu higieny osobistej. Jakie metody depilacji wybrać? Jest ich wiele, a jedną z nich są plastry do depilacji. Jakie mają zalety, jak je stosować i na które plastry do depilacji warto zwrócić uwagę?

Zalety stosowania plastrów do depilacji

Przede wszystkim pozwalają pozbyć się owłosienia nawet na kilka tygodni. Wszystko zależy od indywidualnego tempa wzrostu włosa, ale jest to metoda dosyć trwała ze względu na to, że włosy zostają usunięte razem z cebulkami poprzez wyrwanie. Ponadto plastry do depilacji są ogólnodostępne w drogeriach i niedrogie. To metoda praktycznie na każdą kieszeń. Jedno opakowanie, które powinno wystarczyć do depilacji całych nóg, kosztuje maksymalnie 20 zł, zaś jeszcze tańsze i dobre plastry do depilacji można kupić w promocji nawet za 7 zł. Jak widać koszt jednej depilacji jest niewielki, zważywszy na to, że efekt jest naprawdę długotrwały. Włosy po regularnie stosowanych plastrach z woskiem odrastają zdecydowanie rzadsze, więc kolejne depilacje są jeszcze łatwiejsze. Plastry są łatwe do zastosowania.

Nie wszystkie panie mogą je jednak stosować. Na przykład nie zaleca się takiego sposobu depilacji przy bardzo wrażliwej i naczynkowej skórze, ponieważ łatwo o podrażnienia, a nawet pajączki, które mogą stworzyć się na stałe. Ponadto warto dodać, że to metoda dość bolesna. Kobiety, które chcą zupełnie uniknąć wrażeń bólowych, raczej się na nią nie zdecydują. Także osoby z tendencją do wrastających włosów powinny zastanowić się czy to metoda dla nich.

Plastry do depilacji a inne metody

W czym plastry do depilacji mają przewagę na innymi sposobami usuwania zbędnego owłosienia? Jeżeli wziąć pod uwagę golarkę czy krem do depilacji, plastry dają zdecydowanie dłuższy efekt. Te dwie wymienione metody nie naruszają bowiem cebulek włosa. Po goleniu za pomocą maszynki nie można liczyć na zupełną gładkość, ponieważ niekiedy nie zostaje usunięty fragment włosa przy samej skórze. Wosk daje zaś całkowitą gładkość, ponieważ usuwa nawet najmniejsze włoski. Ponadto można go używać nawet na twarzy, zaś golarka ani krem do depilacji się do tego raczej nie nadają. Co ciekawe, plastry mogą konkurować nawet z depilatorem, ponieważ jego zakup to większa, choć jednorazowa inwestycja. Jeżeli panie nie chcą wydawać jednorazowo sumy ponad 200 zł, zaś wolą przeznaczyć raz na miesiąc kwotę kilkunastu złotych na plastry do depilacji, to idealny wybór.

Jak stosować plastry do depilacji?

Można je kupić pakowane po kilka sztuk. Każda sztuka dzieli się na dwie powierzchnie z woskiem. W jednym opakowaniu zawierającym na przykład plastry do depilacji nóg, znajduje się zwykle 6 dużych plastrów, z których uzyskuje się 12 pełnowartościowych elementów do usuwania owłosienia. Każdy podwójny plaster trzeba rozgrzać w dłoniach przez kilkusekundowe pocieranie. Następnie dwie części plastra oddziela się od siebie. Dla wygodniejszego stosowania można najpierw przeciąć plaster na pół. Oddzielone części nakłada się na skórę wraz z kierunkiem wzrostu włosa. Skóra musi być sucha i czysta. Najlepiej umyć ją wcześniej mydłem, które ją także odtłuści. Plaster trzeba mocno docisnąć do skóry, kilkukrotnie gładząc go dłonią. Następnie należy zdecydowanym ruchem zerwać go pod włos, zwracając uwagę na to, by ruch odbywał się możliwie jak najbardziej równolegle do skóry. Przede wszystkim chodzi o to, by zminimalizować ból, ale także zwiększyć skuteczność zastosowanych plastrów. Jeżeli będziemy odrywać je pionowo do skóry, włosy mogą zostać nieusunięte. Jednego plastra można użyć kilka razy, jednakże za każdym razem będzie już on mniej efektywny, niemniej poradzi sobie z usunięciem pozostałych włosków, jeżeli za pierwszym razem nie wszystkie zostały usunięte z danego obszaru skóry. Jeżeli ktoś jest wyjątkowo nieodporny na ból, może spróbować schłodzić depilowaną powierzchnię na przykład kostką lodu, a następnie osuszyć skórę i szybko użyć plastra.

Rodzaje plastrów do depilacji

Plastry do depilacji nóg

Można je stosować także do ciała i bikini, szczególnie mają w sobie dodatkowe łagodzące wyciągi, na przykład z aloesu. W zależności od stosowanej powierzchni, by wygodnie się ich używało, warto podzielić je na mniejsze.

Plastry do depilacji twarzy

Są to maleńkie plastry z woskiem, które przed użyciem należy rozciąć i przyciąć, by było można wygodnie je stosować. Można nimi depilować wąsik, regulować brwi czy także pozbywać się owłosienia z innych części twarzy.

Plastry do depilacji bikini

W zasadzie są delikatniejsze dla skóry niż te do nóg i ciała. Jeżeli jednak nie posiadamy ekstremalnie wrażliwej skóry, zamiast plastrów specjalnie przeznaczonych do depilacji bikini można stosować także te do nóg.

Najlepsze plastry do depilacji na rynku

Ten produkt nie jest drogi, więc drogeryjne akcesoria tego rodzaju będą miały porównywalną cenę. Na które z nich warto zwrócić uwagę?

Plastry do depilacji Veet

To produkt znany na całym świecie i kultowy. Marka jako jedna z pierwszych wypuściła na rynek taki produkt, ponieważ specjalizuje się w akcesoriach i kosmetykach do depilacji. Plastry Veet można znaleźć w najróżniejszych wersjach, zarówno do depilacji nóg, bikini czy wąsika. Veet dba także o skórę wrażliwą, stosując w swoich woskach różne dodatki łagodzące. Ciekawa jest także nowa żelowa formuła, którą warto wypróbować, jeżeli chce się uzyskać efekt gładkiej skóry nawet jeżeli poszczególne woski są krótkie.

Plastry do depilacji Tanita

To dobre plastry do depilacji w przystępnej cenie. Można je kupić za mniej niż 10 zł. Często występują w promocji. Na rynku występują z takimi dodatkami jak jedwab, miód czy aloes. Dzięki temu producent stara się, by były jak najłagodniejsze dla skóry. Dla użytkowniczek liczy się jednak przede wszystkim skuteczność działania, czyli to, jak dokładnie wosk usuwa włoski. Tanita sprawdza się tutaj bardzo dobrze.

Plastry do depilacji Joanna

Występują zarówno w wersji do ciała i nóg, jak i do twarzy oraz miejsc delikatnych np. bikini. To również są bardzo dobre plastry do depilacji w niskiej cenie. Zawierają substancje łagodzące, takie jak aloes. W promocji można je kupić nawet za 7 zł. Wiele pań może dzięki nim cieszyć się gładką skórą nawet przez ponad 3 tygodnie.

Standardem w przypadku każdego rodzaju plastrów do depilacji jest dodatek oliwki, którą można zmyć pozostałości wosku. Oliwka jest zapakowana w formie wygodnych do zastosowania nasączonych chusteczek lub małej tubki. Wosk, który może pozostać na skórze po depilacji plastrami można łatwo usunąć czymś tłustym, więc taka oliwka to niezwykle przydatny dodatek. Jeżeli się skończy można zastosować nawet zwykły kuchenny olej jadalny.

Plastry do depilacji - Ranking 2019

Poniżej najlepsze produkty w kategorii Plastry do depilacji. Ranking aktualizowany jest codziennie dzięki danym udostępnianym przez portal Skąpiec.pl. Warto zapoznać się ze szczegółami produktu i sprawdzić najlepszą cenę jaka jest w Internecie.

RankingPlastry do depilacjiProducentCena
1Veet Wax Strips plastry do depilacji woskiem do skóry wrażliwej Almond Oil & Vitamin E 12szt.VeetAktualna Cena
2Joanna Plastry do depilacji twarzy Sensual do skóry normalnej (12 sztuk)JoannaAktualna Cena
3SENSUAL SENSUAL PLASTRY DO DEPILACJI CIAŁA ALOES SKÓRA WRAŻLIWA Dzień Darmowej Dostawy w piątek 30.06.2017! 53545455SENSUALAktualna Cena
4Veet Natural Inspirations, precyzyjne plastry z woskiem do depilacji twarzy, 12 szt.VeetAktualna Cena
5SENSUAL SENSUAL PLASTRY DO DEPILACJI TWARZY ALOES SKÓRA WRAŻLIWA Dzień Darmowej Dostawy w piątek 30.06.2017! 52371739SENSUALAktualna Cena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here