Suszarka do włosów

Wraz z coraz to nowszymi technologiami w branży fryzjerskiej, wybór odpowiedniej suszarki do włosów staje się coraz trudniejszy. Dobre suszarki do włosów z nowoczesnymi funkcjami mogą nie tylko wysuszyć włosy, ale również wyprostować fale, rozluźnić loki lub poprawić skręt włosa. Poszczególne modele różnią się od siebie mocą, wielkością, ceną i przeznaczeniem. Wybór tej TEJ suszarki może okazać się przytłaczający. Zanim dokona się dobrej decyzji, warto poznać popularne funkcje i charakterystykę suszarek do włosów, aby wybrać najlepszy model idealnie dopasowany do potrzeb.

Najważniejsze funkcje suszarki do włosów

Najlepsza suszarka do włosów może wysuszyć je zaledwie w ciągu kilku minut i to niezależnie od ich długości i gęstości. Niektóre modele mają specjalne funkcje zapobiegające elektryzowaniu się włosów i nadmiernemu wysuszaniu. Przed wyborem dobrego urządzenia, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników.

Ergonomia

Suszarki do włosów nie powinny być niewygodne w użyciu. Podczas zakupów warto zwracać szczególną uwagę na model, który ma ergonomiczne funkcje, takie jak poręczny uchwyt i lekką, nie obciążającą ręki konstrukcję. Nie bez znaczenia jest również rozmieszczenie przycisków – powinny być łatwo dostępne podczas trzymania suszarki w dłoni.

Waga

Suszenie długich, gęstych włosów może trwać 20 lub więcej minut – jeśli suszarka waży za dużo, ramię zmęczy się już po pięciu minutach suszenia. Dobrze jest, jeśli waga suszarki nie przekracza pół kilograma.

Regulacja ciepła

W przypadku osób o cienkich, delikatnych włosach, jedną z niezbędnych w suszarce funkcji będzie opcja regulacji temperatury suszenia. Wyższe ustawienia temperatury skracają czas suszenia. Użycie niższych ustawień ciepła może zapobiec uszkodzeniu łusek włosa i utrzymać je w dobrej kondycji.

Akcesoria

Większość producentów do suszarki dołącza kilka odłączanych akcesoriów. Wymienne końcówki są jednym z najczęstszych rodzajów akcesoriów. Duża końcówka z dyfuzorem rozprasza przepływ powietrza przez suszarkę, co wspomaga zachowanie idealnego skrętu włosów, bez niechcianego efektu puszenia się. Standardem w wyposażeniu dodatkowym suszarek jest dysza koncentrująca kierunek powietrza – niezastąpiona przy modelowaniu włosów. Suszarka do włosów z dyfuzorem jest idealna do włosów kręconych i lekko falowanych.

Przycisk chłodzenia

Gdy suszarka ma funkcję chłodzenia, naciśnięcie określonego przycisku spowoduje niemal natychmiastowy wydmuch chłodnego powietrza, które nie tylko pozwala na zamknięcie łusek włosa, ale zapobiega również przegrzaniu się suszarki podczas długotrwałego suszenia włosów.

Moc

Moc odnosi się do mocy silnika suszarki. Gdy suszarka wyposażona jest w silnik o dużej mocy, siła jej nawiewu szybko suszy włosy – nie wymagając zbyt dużej ilości ciepła. Z drugiej strony, gdy suszarki są wyposażone w silniki o niskiej mocy, do suszenia włosów polegają raczej na sile ciepła niż na mocy wypuszczanego powietrza. Osoby ze zniszczonymi lub przesuszonymi włosami powinny wybrać suszarkę o mocy 1800 lub większej. Model o dużej mocy jest bardzo istotny dla każdego kto chce, aby jego nowa suszarka była efektywna. Suszarki o niskiej mocy są bardziej podatne na wypalenie, ponieważ na ich silnik działa zbyt duży nacisk.

Ranking Suszarka do włosów - moc od 2000 W Producent Cena
1Philips DryCare Prestige HP8281/00PhilipsAktualna Cena
2Philips HP8232/00PhilipsAktualna Cena
3Remington PROluxe AC9140RemingtonAktualna Cena
4Remington AC9096RemingtonAktualna Cena
5Babyliss 6613DE Pro SilenceBabylissAktualna Cena
Suszarka do włosów - moc od 2000 W

Suszarka do włosów - moc od 2000 W Philips DryCare Prestige HP8281/00

➾Szczegóły TOP1: Philips DryCare Prestige HP8281/00

Materiały i jakość wykonania

Wiele nowoczesnych suszarek do włosów jest wyposażona w zaawansowane technologicznie materiały, które zrewolucjonizowały proces suszenia włosów. Jednak dla niewtajemniczonych wiele opcji stosowanych materiałów grzewczych – od turmalinu po tytan – może wydawać się „czarną magią”. Po lekturze tego poradnika, terminy „suszarka do włosów z jonizacją”, czy „suszarka do włosów z dyfuzorem” przestaną być niejasne.

Najpopularniejsze rodzaje suszarek do włosów

Suszarka do włosów z jonizacją

Wiele osób zastanawia się co daje suszarka do włosów z jonizacją. Jony w wodzie mają ładunek dodatni. Aby “zwalczyć” ten ładunek, suszarki do włosów z jonizacją wydmuchują powietrze z jonami ujemnymi. Podczas korzystania z suszarki z jonizacją proces suszenia staje się wydajniejszy – suszarka usuwa nadmiar wilgoci, zamyka łuski włosa i ogranicza niepożądane puszenie się włosów. Ten rodzaj suszarek jest odpowiedni dla osób o gęstych, puszących się włosach. Po wysuszeniu, włosy są ujarzmione i wygładzone. Jednak dla osób o cienkich włosach pozbawionych gęstości, nawet najlepsza suszarka do włosów z jonizacją może okazać się nietrafionym wyborem.

Suszarka do włosów z jonizacją

Suszarka do włosów z jonizacją Braun Satin Hair 3 HD350

➾Szczegóły TOP1: Braun Satin Hair 3 HD350

Suszarka do włosów turmalinowa

Suszarki do włosów turmalinowe działają w oparciu o tę samą technologię co suszarki z jonizacją, ale idą o krok dalej. Wewnętrzne części turmalinowych suszarek są wykonane z turmalinu, który jest metalem półszlachetnym, dodającym do wydmuchiwanego powietrza więcej jonów ujemnych przez co dobroczynny efekt wygładzenia i skuteczności suszenia zostaje spotęgowany.

Suszarka do włosów ceramiczna

Gdy suszarki są oznaczone jako „ceramiczne” lub „porcelanowe” oznacza to, że ich wewnętrzne części grzewcze są pokryte tymi materiałami. Gdy elementy grzewcze suszarki są pokryte powłoką ceramiczną lub porcelanową, sprawiają, że ​​ciepło emitowane przez urządzenie jest łagodne. Podobnie jak suszarki jonowe, opcje te przyspieszają proces suszenia. Suszarki ceramiczne i porcelanowe są idealne do delikatnych włosów, które zostały w przeszłości uszkodzone przez suszarki i przesuszone na skutek używania wysokich temperatur (np. prostownica, lokówka automatyczna).

Suszarka do włosów tytanowa

Suszarki tytanowe optymalizują czas suszenia, rozkład ciepła i spójność temperatury. Jako materiał, tytan ma tę dodatkową zaletę, że jest lekki, co oznacza, że ​​tytanowe suszarki są zwykle małe i łatwe w obsłudze. Jednak dodanie tytanu do wewnętrznych elementów suszarek powoduje wzrost temperatury przepływu powietrza. Osoby o gęstych, mocnych włosach mogą docenić dodatkowe ciepło emitowane przez suszarkę z elementami tytanu, ale właściciele łamliwych włosów powinni skłonić się jednak ku innym modelom np. porcelanowym.

2w1 szczotka i suszarka do włosów

Bardzo popularne stały się również specjalne suszarki w kształcie szczotek do włosów, które wygładzają włosy i są poniekąd zdrowszą dla ich struktury alternatywą prostownicy. Co prawda, najlepiej sprawdzają się na osuszonych lub lekko wilgotnych włosach, ale wiele osób widzi ich zastosowanie tylko do ujarzmienia i wystylizowania włosów.

Suszarka do włosów turystyczna

To jeden z niezastąpionych akcesoriów podczas wyjazdów np. kempingów i obozów. W tym wypadku ciężko mówić o zaawansowaniu technicznym. Suszarka do włosów turystyczna jest kompaktowa, nie zajmuje dużo miejsca w bagażu i łatwo się składa. Nie ma wielkiej mocy i dodatkowych funkcji. Często ogranicza się do dwóch ustawień ciepła.

O czym jeszcze warto pamiętać przy zakupie suszarki do włosów?

Przed zakupem suszarki do włosów dobrze jest sprawdzić jej gwarancję. Jeśli suszarka jest droga, gwarancja powinna obejmować co najmniej rok lub dwa lata użytkowania. Niektóre gwarancje nie pokrywają kosztów wysyłki, co sprawia, że ​​proces zwrotu urządzenia jest stosunkowo drogi.

Najlepsza suszarka do włosów kosztuje. Choć wysoka cena nie jest gwarancją doskonałej wydajności urządzenia, wysokiej klasy suszarki zwykle działają lepiej, szybciej i dłużej. Warto czasem dodać kilkadziesiąt złotych do lepszego w specyfikacji modelu, który dzięki zastosowanym nowoczesnym technologiom może zapobiegać uszkodzeniom wywołanym przez nadmierne ciepło. Cicha suszarka do włosów również będzie zaliczała się do kategorii urządzeń z wyższej półki. Chociaż do prywatnego użytku nie jest konieczny zakup suszarek profesjonalnych, „salonowych”, to warto zainwestować nieco więcej środków i cieszyć się lepszą jakością i trwałością.

Jaka suszarka do włosów kręconych, prostych, cienkich itp.?

Jednym z głównych czynników przy wyborze suszarki do włosów powinien być ich rodzaj.

Włosy cienkie

Wiele osób o cienkich włosach chce, aby ich suszarka dzięki swojej pracy zwiększała optycznie ich objętość. Cienkie włosy mogą być jednak kruche, delikatne i podatne na uszkodzenia wywołane nadmierną ekspozycją na ciepło. Aby uzyskać dodatkową moc objętościową, osoby o cienkich włosach powinny unikać technologii jonowej. Zamiast suszarki z jonizacją, warto postawić na modele wykorzystujące technologię ceramiczną lub porcelanową do wytwarzania delikatnego, nie niszczącego struktury włosa ciepła. Ponieważ te suszarki rozprowadzają ciepło bardziej równomiernie niż standardowe modele, zwiększają połysk i odbijają się bez uszkadzania. Osoby o cienkich włosach powinny również rozważyć zamocowanie dyfuzora. Suszarki turmalinowe są często najlepszym wyborem dla osób o delikatnych włosach. Kiedy ciepło jest generowane przy użyciu technologii turmalinu, jest ono delikatne i nie wpływa negatywnie na kondycję włosów.

Włosy grube

Suszenie grubych włosów może być długim, pracochłonnym procesem. Dla tej grupy osób najważniejszym kryterium jest szybki czas schnięcia. Istnieje kilka sposobów na przyspieszenie procesu suszenia, ale suszarki tytanowe są często najlepszym wyborem dla osób obdarzonych grubymi i gęstymi włosami. Suszarki tytanowe są podobne do modeli ceramicznych, ponieważ wytwarzają równomierne, stałe ciepło. Do tego, tytanowa suszarka do włosów zwykle jest znacznie lżejsza od innych modeli. Biorąc pod uwagę czas niezbędny do wysuszenia gęstych i grubych włosów – to najwygodniejsze rozwiązanie.

Włosy normalne

Wybierając suszarkę do włosów normalnych, idealnych do zaspokojenia potrzeb całej rodziny, warto szukać modeli, które łączą szybkie suszenie z nieniszczącą technologią. Aby zapobiec utracie wilgoci i przesuszeniu spowodowanemu przez uszkodzenie cieplne, najlepiej jest wybierać suszarki z technologią ceramiczną lub porcelanową. Ponieważ normalne, zdrowe włosy również są podatne na uszkodzenia cieplne, powinno szukać się suszarek z wieloma ustawieniami ciepła. W przypadku większości naturalnych zabiegów suszenia włosów przy użyciu najgorętszych ustawień temperatury nie jest konieczne.

Włosy puszące się, matowe

Czasami puszenie się włosów jest wynikiem wilgoci. Może być również spowodowane zbyt częstym myciem i uszkodzeniami spowodowanymi gorącą stylizacją. Dla osób ze skłonnością do puszenia się włosów suszarki z wieloma ustawieniami temperatury są koniecznością. Inne funkcje, które pomagają pokonać puszenie się to jony ujemne, ciepło podczerwone i korzystanie z suszarek o dużej mocy. Wszystkie te funkcje pomagają zmniejszyć niechciany efekt wizualny, pozostawiając włosy lśniące i gładkie.

Włosy kręcone

Kiedy kręcone włosy zetkną się z tradycyjną suszarką do włosów, puszenie jest najbardziej prawdopodobnym rezultatem. Wynika to z faktu, że większość suszarek zaburza naturalny skręt włosów. Dobra suszarka do włosów z dyfuzorem zapewnia 360-stopniowy przepływ powietrza, który delikatnie suszy i podkreśla naturalne loki, zamiast je rozdzielać i plątać.

W dzisiejszym świecie najnowocześniejszych technologii wybór suszarki do włosów jest zaskakująco skomplikowaną decyzją. W grę wchodzi tak wiele czynników, od mocy po technologię i cenę. Jaka suszarka do włosów jest zatem najlepsza? Poszukiwania warto zacząć od określenia budżetu. Dobra suszarka do włosów może kosztować od 100 zł do nawet 400zł. Najlepsza suszarka do włosów może przekraczać budżet 1000 złotych. Wybierając między funkcjami wzmacniającymi styl (skręt włosów, wygładzenie itp.), a funkcjami zapobiegającymi przesuszeniu warto kłaść szczególny nacisk na te drugie. Najlepszą wskazówką jest dopasowanie suszarki do rodzaju włosów, które spełnia ich własne potrzeby.

Suszarka do włosów - Ranking 2021

Poniżej najlepsze produkty w kategorii Suszarka do włosów. Ranking aktualizowany jest codziennie dzięki danym udostępnianym przez portal Skąpiec.pl. Warto zapoznać się ze szczegółami produktu i sprawdzić najlepszą cenę jaka jest w Internecie.

Ranking Suszarka do włosów Producent Cena
1 Remington D1500 On The Go Remington Aktualna Cena
2 Braun Satin Hair 3 HD350 Braun Aktualna Cena
3 Braun Satin Hair 1 HD130 Braun Aktualna Cena
4 AEG HTD 5674 AEG Aktualna Cena
5 Philips DryCare Prestige HP8281/00 Philips Aktualna Cena
Poprzedni artykułMasażer na cellulit
Następny artykułJak naturalnie rozjaśnić włosy?

Related Posts

Comments

  1. Od roku używam suszarki Remington Your Style. Jestem z niej bardzo zadowolona, ponieważ często jej używam i moje włosy nie tracą swojej jakości i wyglądu. Jest to dobra suszarka do włosów w dobrej cenie. Kupiłam ten model przez przypadek ale świetnie działa. Suszarka jest poręczna, nie niszczy włosów.

  2. Ja kupiłam przypadkowy model z Philipsa i też jestem zadowolona. Okazało się, że ma możliwość suszenia zimnym powietrzem i to dla moich włosów zbawienie. Co prawda suszą się nieco dłużej niż przy ciepłym powietrzu, ale to mi nie przeszkadza. To dla moich włosów najlepsza suszarka. Dodatkowo ma kilka końcówek, więc czasami je zmieniam i też fajnie to wpływa na włosy, nie muszę później układać fryzury.

  3. Jestem w posiadaniu Braun Satin Hair 5 i to do tej pory najlepsza suszarka jaką miałam i z jakiej korzystałam. Bardzo ładnie wygląda, a suszy też doskonale. Każde włosy. Używamy w domu wszyscy i nikt nie ma problemu. Bardzo szybko suszy, nie niszczy włosów, można zabrać w podróż.

    • W maju zastanawiałam się nad tą suszarką ale ostatecznie wybór padł na Philipsa. Nie wiem czemu, ale mam większość sprzętów z tej firmy i jestem z nich bardzo zadowolona. Są niezawodne i na lata. Każda suszarka do włosów Philipsa była dobra i trwała więc nie mam na co narzekać.

  4. Dla mnie liczy się to, żeby suszarka miała naprawdę dobrą moc! Nie przepadam za suszeniem włosów, ale myję je zawsze rano, więc muszę używać suszarki szczególnie w zimie. Dla mnie obecnie najlepsza suszarka do włosów to Philips HP8232/00, którą kupiłam kilka miesięcy temu. Świetnie sobie radzi z moimi włosami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

22,068FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Recent Stories

Frezarka do paznokci

Jeszcze do niedawna frezarki do paznokci były sprzętem używanym jedynie w salonach kosmetycznych. Obecnie frezarki do użytku domowego goszczą u wielu pań, które wykonują...

Olejek do brody

Broda na stałe zadomowiła się w męskim stylu, ponieważ nadaje mu oryginalnego charakteru i nieco tajemniczości. To nie tylko moda, ale także styl bycia...

Olejek do włosów

Olejowanie włosów to jedna z efektywniejszych metod ich pielęgnacji. Stała się popularna w naszym kraju stosunkowo niedawno, chociaż na świecie znana i stosowana jest...

Puder do włosów

Puder do włosów już od jakiegoś czasu gości na półkach drogerii, jednakże jeszcze wielu z nas skrupulatnie go omija nie wiedząc, czym naprawdę jest...

Szczotka do brody

Odkąd broda ponownie zagościła w kanonach mody męskiej, na rynku zaczęły się pojawiać także kosmetyki i akcesoria do jej pielęgnacji. Panowie dbają o nią...