Szczoteczka do twarzy

Wiele dbających o swój wygląd i zdrowie osób wie, że dzięki doskonałej pielęgnacji skóry i zdrowemu stylowi życia, każdego dnia, można cieszyć się pewnością siebie i satysfakcją ze swojego wyglądu. Codzienne rytuały pielęgnacyjne, dzięki zastosowaniu nowoczesnych urządzeń, mogą być przyjemniejsze, skuteczniejsze i szybsze. Dobra szczoteczka do oczyszczania twarzy, pozwala na znacznie lepszy demakijaż i zwiększa skuteczność mycia twarzy. Na rynku jest jednak bardzo dużo modeli – silikonowa szczoteczka do twarzy, soniczna szczoteczka do twarzy, a może tradycyjna – elektryczna? Jaka szczoteczka do mycia twarzy będzie najlepsza?

Czym jest szczoteczka do czyszczenia twarzy?

Szczoteczka do twarzy, niezależnie od tego czy jest soniczna, czy elektryczna ma za zadanie głęboko i dokładnie oczyszczać skórę. Dobrze dobrana, odblokowuje pory, skutecznie poprawia krążenie i doskonale przygotowuje skórę do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Po użyciu szczoteczki do oczyszczania twarzy, krem, specjalistyczne serum i każdy inny kosmetyk lepiej się wchłonie, a co za tym idzie – skuteczniej zadziała.  Na rynku istnieje wiele modeli szczoteczek, które wykonane są z różnorodnych materiałów. Całkowitym hitem stała się ostatnio soniczna szczoteczka do twarzy, wykonana z miękkiego silikonu, ale tradycyjne szczoteczki elektryczne z włosiem nadal cieszą się dużym powodzeniem.

Soniczna szczoteczka do twarzy

Dzięki nowoczesnej technologii sonicznej (z której obecnie najbardziej znane są szczoteczki do mycia zębów), urządzenia służące do pielęgnacji i mycia skóry działają bardziej stymulująco na skórę, a także głębiej oczyszczają pory – niż w przypadku manualnego oczyszczania cery. W przeciwieństwie do obracanych się szczoteczek elektrycznych, technologia dźwiękowa powoduje ponad 300 ruchów na sekundę, co wpływa na doskonałe efekt oczyszczający cerę z wszelkich zanieczyszczeń. Technologia soniczna usuwa głęboko osadzone zanieczyszczenia z porów skóry. Najlepsza soniczna szczoteczka do twarzy powinna być wodoodporna, mieć wielowymiarową, silikonową fakturę z mikro wypustkami, a czas jej ładowania powinien być krótki. Kabel do ładowania szczoteczki ma zazwyczaj uniwersalne wejście USB. Przy jej wyborze warto zwracać uwagę na możliwość swobodnego ingerowania w siłę szczoteczki (intensywność drgań) za pomocą przycisków „=” i „-‘. Jaka soniczna szczoteczka do twarzy będzie najlepsza? Z pewnością ta o dużej mocy, która emituje wysoką liczbę drgań na minutę. Im jest ona wyższa – tym większa skuteczność i dokładność w oczyszczaniu skóry. Najlepsza soniczna szczoteczka do twarzy na rynku może osiągnąć wynik sięgający nawet 8000 – 9000 drgań na minutę. W zależności od wyboru modelu, szczoteczki mogą być jedno lub dwustronne i różnić się wielkością, designem, zagęszczeniem i twardością wypustek. Silikonowa szczoteczka do twarzy zajmuje obecnie podium. Jest bardzo popularna i pozytywnie recenzowana przez osoby związane z kosmetyką, blogerki i znane osoby – jest nie tylko skuteczna, ale również modna.

Ranking Soniczna szczoteczka do twarzy Producent Cena
1DermoFuture Technology Technology Szczoteczka soniczna do oczyszczania twarzy różowa 1sztDermoFutureAktualna Cena
2Xiaomi MS2000 PomarańczowaXiaomiAktualna Cena
3Xiaomi MS2000 SzaraXiaomiAktualna Cena
4Xiaomi MS2000 NiebieskaXiaomiAktualna Cena
5Xiaomi MS2000 RóżowaXiaomiAktualna Cena
Soniczna szczoteczka do twarzy

Soniczna szczoteczka do twarzy DermoFuture Technology Technology Szczoteczka soniczna do oczyszczania twarzy różowa 1szt

➾Szczegóły TOP1: DermoFuture Technology Technology Szczoteczka soniczna do oczyszczania twarzy różowa 1szt

Elektryczna szczoteczka do twarzy obrotowa

Tradycyjna elektryczna szczoteczka do twarzy – jak sama nazwa wskazuje – zasilania jest energią elektryczną. Można spotkać ją najczęściej w najbardziej zbliżonej do tradycyjnej szczotki formie. Obracająca się w jedną stronę głowica z włosiem (zazwyczaj syntetycznym), dzięki szybkim, okrężnym ruchom – skuteczniej rozbija cząsteczki sebum i zanieczyszczeń zebrane na skórze w ciągu dnia. Dodatkowym atutem jej działania jest masaż skóry, który poprawia ukrwienie i przyspiesza procesy regeneracyjne, dzięki czemu skóra wygląda jędrniej i młodziej. Dobra elektryczna szczoteczka do twarzy ma dołączone do zestawu wymienne głowice, dzięki którym można uzyskać określony efekt zabiegu. Szorstkie – pomogą w wykonaniu peelingu skóry, z wypustkami – wykonają ujędrniający masaż itp. Mało tego! Najlepsze szczoteczki do twarzy mogą służyć do pielęgnacji pozostałych części ciała. Niektórzy producenci do zestawu dołączają głowice z pumeksem do pielęgnacji pięt i pilnikiem do paznokci. Najlepsza elektryczna szczoteczka do twarzy, oprócz wielu dodatkowych nasadek, których docelowe zastosowanie wykracza poza pielęgnacje twarzy, może być opakowana w trwały i elegancki futerał. Przy wyborze szczoteczki do twarzy, warto kierować się jej mocą – im wyższa – tym skuteczniejsze działanie szczoteczki. Na rynku można spotkać modele wodoodporne, zasilane akumulatorowo, z regulowaną szybkością obrotów.

Ranking Elektryczna szczoteczka do twarzy Producent Cena
1Medel Szczoteczka do twarzy Face BrushMedelAktualna Cena
2Braun FaceSpa Pro 921BraunAktualna Cena
3Esperanza EBM001EsperanzaAktualna Cena
4Beurer Szczoteczka do oczyszczania twarzy FC 95 Pureo Deep CleansingBeurerAktualna Cena
5RIO Rio 4 IN 1 FACIAL CLEANSING BRUSH & MASSAGER FABMRIOAktualna Cena
Elektryczna szczoteczka do twarzy

Elektryczna szczoteczka do twarzy Medel Szczoteczka do twarzy Face Brush

➾Szczegóły TOP1: Medel Szczoteczka do twarzy Face Brush

Szczoteczka do oczyszczania twarzy oscylacyjna

Chociaż zasada działania, wygląd i końcówki oscylacyjnej szczoteczki elektrycznej do twarzy są bardzo zbliżone do wyżej opisanego modelu, zasadniczą różnicą jest ruch głowicy podczas pracy. W przypadku obrotowej szczoteczki do twarzy, głowica obraca się jednostajnym ruchem jedynie w jedną stronę. W przypadku szczoteczki oscylacyjnej – ruch ten jest naprzemienny. Koliste, niejednostajne ruchy doskonale oczyszczają i masują skórę, ale znacznie delikatniej od silnie masującej szczoteczki obrotowej. Ten rodzaj urządzenia jest dedykowany dla osób z wrażliwą, mieszaną, tłustą i suchą cerą. Najlepsza szczoteczka do oczyszczania twarzy ma kilka wymiennych końcówek, z których każda ma określone zastosowanie do rodzaju skóry.

Jakie są zalety używania szczoteczki do czyszczenia twarzy?

Czy szczoteczka do oczyszczania twarzy jest naprawdę dużo skuteczniejsza od tradycyjnej metody mycia skóry rękami? Makijaż, zanieczyszczona, problematyczna skóra i zapchane pory  wymagają głębszego oczyszczenia. Trudny do usunięcia makijaż twarzy, szczególnie w załamaniach skóry, porach i innych newralgicznych miejscach ciężko zmyć samymi dłońmi. Naprawdę trudno jest usunąć wodoodporne kosmetyki do makijażu – najlepszym dowodem na to, jest przetarcie wacikiem z płynem do demakijażu, oczyszczonej dłońmi skóry. Mimo umycia twarzy, na płatku kosmetycznym prawie zawsze widać pozostałości podkładu, pudru, różu itp. Boczne partie twarzy oczyszczone szczoteczką dźwiękową lub tradycyjną – elektryczną są znacznie lepiej oczyszczone niż w przypadku mycia skóry dłońmi. Szczoteczka do czyszczenia wyrównuje skórę, poprawia jej koloryt i nadaje zdrowy blask. Chociaż może wydawać się to niepotrzebnym i czasochłonnym krokiem w codziennej pielęgnacji skóry, użycie dobrej szczoteczki do czyszczenia twarzy pomoże zaoszczędzić dużo więcej czasu i wysiłku wkładanego w pielęgnację. Co więcej, to produkt dedykowany dla obu płci. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni mogą z  powodzeniem stosować to urządzenie.

Jak stosować szczoteczkę do oczyszczania twarzy?

To jak często i w jaki sposób sięgać po szczoteczkę do czyszczenia twarzy jest uzależnione od rodzaju skóry. Aby nie zrobić sobie krzywdy, warto trzymać się określonych zaleceń, ponieważ każdy rodzaj skóry wymaga innego podejścia, innych produktów pielęgnacyjnych i specjalnego traktowania.

  • W przypadku suchej i wrażliwej skóry zaleca się stosowanie szczoteczki od jednego do dwóch razy tygodniowo, a następnie sukcesywne zwiększanie częstotliwości użycia. Dobrze jest również obserwować swoją skórę i jej reakcje na działanie szczoteczki. Jeśli do pielęgnacji  skóry wrażliwej używa się szczoteczki elektrycznej obrotowej, która uchodzi za najmocniejszą i po zabiegach cera jest podrażniona, warto przemyśleć zmianę urządzenia, na wersję silikonową – soniczną. Osoby z trądzikiem różowatym i wyjątkowo wrażliwą skórą mogą jednak źle reagować na tego rodzaju zabiegi – w przypadku chorób skóry – przed zastosowaniem szczoteczki, warto zasięgając fachowej opinii dermatologa.
  • Przy cerze normalnej i tłustej, najlepiej stosować szczoteczkę do oczyszczania twarzy raz dziennie lub co drugi dzień (najlepiej wieczorem). Nie można również zapominać o dokładnym myciu urządzenia po zastosowaniu. Brak właściwej higieny szczoteczki do oczyszczania twarzy może spowodować gromadzenie się na niej bakterii, które będą przenoszone na cerę podczas każdego mycia. Jeśli korzysta się z dobrej szczoteczki z wymienną główką – należy pamiętać o jej regularnej wymianie – zgodnie z zaleceniami producenta.

Co za dużo to nie zdrowo – mimo tego, że najlepsza soniczna szczoteczka do twarzy uchodzi za najdelikatniejszą dla skóry, jej nadużywanie może doprowadzić do negatywnych następstw. Zbyt częste korzystanie z urządzenia może prowadzić do podrażnienia, zaczerwienienia, zwiększonej wrażliwości, suchości i pękania naczyń włosowatych. Warto również pamiętać, że szczoteczka do twarzy to produkt bardzo osobisty – nie powinno się jej nikomu użyczać.

Jakie funkcje ma dobra szczoteczka do twarzy?

Najlepsza szczoteczka do oczyszczania twarzy ma szereg nowoczesnych funkcji, które są niezastąpione podczas pielęgnacji ciała i mogą stać się doskonałą i tanią alternatywą zabiegów u kosmetyczki. Pierwszą funkcją, na którą warto zwrócić uwagę jest  uwalnianie światła niebieskiego podczas pracy. To specjalna funkcja dedykowana skórze problematycznej z niedoskonałościami i trądzikiem. Światło niebieskie usuwa gromadzące się pod skórą bakterie, które przyczyniają się do powstawania zmian na skórze. Kolejną funkcją, która podnosi zastosowanie pielęgnacyjne szczoteczki na najwyższy poziom to opcja jonoforezy i jonizacji. Takie zabiegi dotychczas były stosowane wyłącznie w salonach kosmetycznych. Polegają one na zwiększeniu działania kremów, serum i środków do pielęgnacji poprzez dogłębną penetrację skóry. Ostatnią opcją, którą mają praktycznie wszystkie szczoteczki do twarzy jest opcja masażu. Poprawia on ukrwienie i ujędrnia skórę.

Jaka szczoteczka do twarzy będzie najlepsza? Z pewnością, ta która jest odporna na działanie wody, ma wysoką moc i co najmniej dwuletnią gwarancję. Soniczna szczoteczka do twarzy powinna mieć wysoką ilość drgań na minutę – po tym można poznać jej skuteczność. Dodatkowo, dobrze jest, aby miała co najmniej dwie strony, które różnią się silikonowymi wypustkami. Jedna do masażu twarzy, druga do oczyszczania skóry.  Jeśli wybór padnie na tradycyjny model, czyli szczoteczkę elektryczną do twarzy – lepiej skłaniać się ku urządzeniom z głowicą oscylującą. Dobrze, aby miały dużą moc, były zasilane akumulatorowo, były wodoodporne i miały dodatkowy zestaw wymiennych głowic do różnych zastosowań.

Szczoteczka do twarzy - Ranking 2021

Poniżej najlepsze produkty w kategorii Szczoteczka do twarzy. Ranking aktualizowany jest codziennie dzięki danym udostępnianym przez portal Skąpiec.pl. Warto zapoznać się ze szczegółami produktu i sprawdzić najlepszą cenę jaka jest w Internecie.

Ranking Szczoteczka do twarzy Producent Cena
1 DermoFuture Technology Technology Szczoteczka soniczna do oczyszczania twarzy różowa 1szt DermoFuture Aktualna Cena
2 Purederm ADS006 Purederm Aktualna Cena
3 Medel Szczoteczka do twarzy Face Brush Medel Aktualna Cena
4 Remington Reveal Facial Cleansing Brush FC1000 Remington Aktualna Cena
5 Xiaomi Inface Ion Skin black Xiaomi Aktualna Cena
Poprzedni artykułStemple do paznokci
Następny artykułKrem do depilacji bikini

Related Posts

Comments

  1. Długo zastanawiałam się jaka szczoteczka do twarzy jest najlepsza i chciałabym kupić FOREO ale wolałam wybrać jednak coś tańszego. Kupiłam normalną szczoteczkę i jestem zadowolona, bo 500 złotych na szczoteczkę do twarzy to zdecydowanie za dużo. Moja skóra jest problematyczna i tego typu sprzęt świetnie sobie radzi. Doskonale oczyszcza, później lepiej wchłaniają się kremy.

    • Jestem posiadaczką FOREO i bardzo się z niej cieszę! Kupiłam wersję mini na promocji i zdecydowanie polecam szukanie w niskiej cenie tego modelu. Doskonale się sprawdza! Idealnie myje i masuje skórę twarzy. Najlepsza szczoteczka do twarzy jaką tylko mogłam sobie wymarzyć. Na baterii działa bardzo długo, przyjemnie się ją trzyma w ręce podczas mycia… Moim zdaniem warto kupić, jeśli złapie się w dobrej cenie.

  2. Dziewczyny, które chcą kupić szczoteczkę, powinny się zainteresować inFace 🙂 Działa dokładnie tak samo jak FOREO a jest do kupienia na zagranicznych serwisach za 50-60 złotych. Więc polecam poszperać i poszukać odpowiedniego modelu. Sama kupiłam taką właśnie szczoteczkę i jestem bardzo zadowolona. Koleżanka ma oryginalną FOREO i niewiele się różni! Moim zdaniem to najlepsza szczoteczka do twarzy i bardzo poprawia stan skóry.

  3. Bardzo dobra szczoteczka do twarzy BEURER FC 95, która znalazła się w rankingu. Mam ją od tamtych świąt, bo dostałam ją na prezent i bardzo sobie chwalę! Doskonale oczyszcza skórę, posiada kilka końcówek wymiennych, które są korzystne i super oczyszczają skórę. Kosztuje około 300 złotych, ale warto wydać te pieniądze na ten model. Przez ten rok nic mi się w niej nie zepsuło, nic nie działa tak jak nie powinno.

    • Jeśli ktoś szuka czegoś tańszego, to polecam od siebie szczoteczkę do twarzy REVLON RVSP3538. Jest to tańszy model, ale posiada super końcówki, które doskonale oczyszczają skórę twarzy. Jest malutka, bardzo dobrze się sprawdza podczas mycia! Nie jest ciężka, fajnie się ją trzyma, się ślizga się. Dodatkowo świetnie masuje skórę. To zdecydowanie dobra szczoteczka do twarzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

22,068FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Recent Stories

Frezarka do paznokci

Jeszcze do niedawna frezarki do paznokci były sprzętem używanym jedynie w salonach kosmetycznych. Obecnie frezarki do użytku domowego goszczą u wielu pań, które wykonują...

Olejek do brody

Broda na stałe zadomowiła się w męskim stylu, ponieważ nadaje mu oryginalnego charakteru i nieco tajemniczości. To nie tylko moda, ale także styl bycia...

Olejek do włosów

Olejowanie włosów to jedna z efektywniejszych metod ich pielęgnacji. Stała się popularna w naszym kraju stosunkowo niedawno, chociaż na świecie znana i stosowana jest...

Puder do włosów

Puder do włosów już od jakiegoś czasu gości na półkach drogerii, jednakże jeszcze wielu z nas skrupulatnie go omija nie wiedząc, czym naprawdę jest...

Szczotka do brody

Odkąd broda ponownie zagościła w kanonach mody męskiej, na rynku zaczęły się pojawiać także kosmetyki i akcesoria do jej pielęgnacji. Panowie dbają o nią...