Trymer do brwi

0
16
Trymer do brwi
Trymer do brwi

Idealny, dopasowany do twarzy kształt brwi potrafi złagodzić jej rysy lub dodać powagi, kiedy zachodzi taka potrzeba. Zadbane brwi poprawiają także wygląd całej twarzy. Nie ulega więc wątpliwości, że trzeba je regulować i kształtować. Robią to obecnie już nie tylko kobiety, ale także coraz częściej również panowie. Istnieją różne metody regulacji brwi. Można robić to tradycyjnie pęsetą, woskiem ciepłym u kosmetyczki lub pastrami z zimnym woskiem. Metodą, która pozwala zaoszczędzić czas i nadać brwiom kształt w zaledwie kilka minut, a dodatkowo usunąć nawet najdrobniejsze włoski stamtąd, gdzie ich być nie powinno, jest trymer do brwi. Jakimi zaletami się cechują te urządzenia i jak dokonać wyboru najlepszego trymera do brwi?

Dlaczego warto kupić trymer do brwi?

Trymer do brwi to małe, poręczne urządzenie z niewielkim ostrzem na końcu. Wygodnie manewruje się nim w okolicach brwi, ale może być także używany do usuwania wąsika czy włosków z innych części ciała, szczególnie na niewielkich powierzchniach. Ostrzem wystarczy delikatnie przejechać pod skórze pod kątem, by usunąć zbędne włoski spomiędzy brwi oraz znad ich łuku, a także w miejscu pod nim. Przede wszystkim jest to metoda szybka. W odróżnieniu od pęsety, nie trzeba poświęcać co najmniej kilkunastu minut na skubanie włosków. Trymerem regulację wykonuje się kilkoma wprawnymi ruchami. Trzeba jedynie uważać na to, by nie usunąć włosów zbyt dużo. Nawet jeśli się to zdarzy, dość szybko odrosną. Nieocenioną zaletą trymera jest to, że goli on także te najkrótsze włoski, które są trudne do uchwycenia pęsetą czy woskiem, a także pomaga się pozbyć meszku. Skóra po jego użyciu jest całkowicie gładka.

Kolejny walor używania takiego urządzenia to zupełna bezbolesność. Sprzęt ten jest tak zbudowany, że trudno się nim również skaleczyć czy zaciąć. Wszelkie inne metody, takie jak pęseta czy wosk, powodują dyskomfort, podrażnienie i zaczerwienienie, a nawet puchnięcie na jakiś czas. Dzięki trymerowi można tego wszystkiego uniknąć. Jest polecany zwłaszcza do skóry wrażliwej. Ważne, by stosować go delikatnie. Trymer do brwi można zabrać ze sobą w kosmetyczce do pracy, na podróż czy wyjazd i skorygować kształt brwi nawet w czasie porannego wykonywania makijażu czy w łazience na przerwie na lunch. Wystarczy tylko lusterko i wolna chwila.

Trymer do brwi – manualny czy na baterię?

Trymer do brwi ręczny to po prostu mały, cienki przedmiot z rączką, zakończony ostrzem. Jest również wyposażony w nakładkę, która chroni nożyk, ale także zapobiega przypadkowym skaleczeniom, gdyby chwycić przedmiot za ostrze zamiast za rączkę. W sprzedaży można spotkać pojedyncze trymery manualne oraz te pakowane po kilka sztuk, na przykład po dwa. Taki ręczny produkt kosztuje zaledwie kilka złotych. Jego zaletami są: prosta obsługa, niska cena oraz brak konieczności używania baterii do działania. Można ich bezpiecznie używać pod wodą. Warto postawić na produkt firmy, która produkuje akcesoria do golenia lub kosmetyczne, ponieważ wtedy można mieć pewność, że ostrze będzie dobrej jakości. Niestety takie trymery zazwyczaj szybko się niszczą, ponieważ ich rączka jest wykonana z plastiku i podatna na złamanie. Mają tylko jedną opcję, mianowicie golenia. Nie da się za ich pomocą skrócić włosków i ich przyciąć. Zwykle nie posiadają także ostrzy zapasowych. Są po prostu jednorazowe, jednakże nim dojdzie do stępienia nożyków, można używać trymera przez nawet kilka miesięcy. Jest to groszowy wydatek.

Trymery na baterię, szczególnie te droższe, są nieraz wyposażone w dodatkowe nakładki, pozwalające skracać włoski, a nie tylko je golić. Do ich używania niezbędna jest bateria oraz zapas, ponieważ w każdej chwili może się ona wyczerpać. Tego typu trymerów nie używa się pod wodą. Są droższe, ale także bardziej trwałe, ze względu na swoja wzmocnioną budowę. Markowe trymery do brwi na baterię mogą kosztować nawet do kilkudziesięciu złotych, ale jeżeli kupi się naprawdę dobry trymer, będzie on służył przez kilka lat, szczególnie jeżeli ma wymienne ostrza. Oczywiście można go stosować nie tylko do brwi.

Na jakie cechy trymera do brwi trzeba zwrócić uwagę? Dobry trymer do brwi powinien charakteryzować się takimi walorami jak:

  • odpowiednia ostrość nożyka golącego
  • wymienne ostrza
  • mocna rączka
  • gwarancja od producenta w przypadku trymera na baterię
  • wymienne końcówki

Trymer do brwi może być doskonałą alternatywą dla innych metod regulacji i depilacji brwi, szczególnie w przypadku osób, które mają mało czasu na pielęgnację swojej urody i są wrażliwe na ból. Trzeba jednak liczyć się z tym, że po zgoleniu włosów, odrastają one dość szybko. Jest to uwarunkowane osobniczo i u niektórych widoczne czarne punkciki, oznaczające odrastające włosy, mogą być widoczne już po jednym dniu. W przypadku zastosowania pęsety czy wosku, pięknymi brwiami można się cieszyć znacznie dłużej. Wybór więc należy od konkretnego użytkownika. Z pewnością trymer warto mieć w swojej kosmetyczce i stosować go chociażby w sytuacjach awaryjnych, jeżeli używa się innych technik regulacji brwi na co dzień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here